Upravit stránku
15. 04. 2024

Čtvrtfinále startuje na severu


Všemi toužebně vyhlížený vrchol sezony je konečně tady! Beksa rozehraje svoji čtvrtfinálovou sérii s Ústím n. L. na severu Čech, kde je v úterním podvečeru na programu utkání číslo 1.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 1:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice
úterý 16. 4. v 18:00 | Sportcentrum SLUNETA

Stejná fáze soutěže jako loni, stejní soupeři!

Ano, se SLUNETOU jsme změřili síly i v loňském napínavém čtvrtfinále. O našem postupu jsme rozhodli až v sedmém zápase!

Teď jsou však oba soupeři v opačné pozici: zatímco ústecký tým má za sebou parádní dlouhodobou část a svoji formu vygradoval v závěru nadstavby, Beksa zakončila skupinu A1 pěti porážkami za sebou. Roli favorita tedy tentokrát bude muset potvrzovat družina kouče Jana Šotnara, která vstupuje do play-off z 3. příčky. "Ze začátku to pro ně může být určitá výhoda, ale série bude dlouhá, pro postup je potřeba vyhrát čtyřikrát. Klidně to může být až na sedm zápasů a během série se může stát tolik věcí, že nějakou velkou výhodu v tom nevidím," míní pardubický rozehrávač Petr Šafarčík. "Půjdeme do toho s tím, že chceme urvat hned první zápas!" burcuje v rozhovoru, který si můžete přečíst zde.

Vzájemná bilance obou čtvrtfinálových soků v letošní sezoně je velmi vyrovnaná.

V říjnu si SLUNETA odvezla z Pardubic přesvědčivou výhru 97:81, naopak v polovině prosince jsme na severu Čech uspěli my - po velkém dramatu ve druhém prodloužení 101:100! Na konci února jsme v silně okleštěné sestavě šokovali sebevědomého soupeře jednoznačným triumfem 92:74, leč na konci března jsme v Ústí podlehli podobně vysoko 83:99.

"V Ústí nás čekají dva velmi těžké zápasy," předeslal pardubický trenér Vanja Miljković. "V letošní sezoně jsme tam odehráli dvě utkání, jedno jsme dokázali vyhrát a jedno jsme jasně prohráli. Víme, že domácí mají velice kvalitní tým, na druhou stranu, tohle je play-off, což je úplně něco jiného než klasický ligový zápas," zdůraznil kouč Beksy. "Uvědomujeme si, že SLUNETA je díky svému umístění po dlouhodobé části favoritem série, ale my rozhodně dáme do každého zápasu to nejlepší z nás a uděláme maximum, abychom v obou utkáních na severu Čech dosáhli na co nejlepší výsledek!"

Největší hvězdou severočeského týmu je bezesporu americký rozehrávač Ty Nichols, jehož sezonní průměry 21,5 bodu + 5,4 asistence (užitečnost 26,4) hovoří za vše. Mezi stěžejní hráče patří jeho krajani Lamb Autrey (15,7 bodu + 5,2 asistence), Kristopher Martin (12 bodů), Maverick Rowan (9,7 bodu) a Delvon Johnson (6,4 bodu), osu týmu doplňují Ladislav Pecka (15,7 bodu) s Martinem Nábělkem (5,6 bodu) a Johanem Haiblíkem (4,4 bodu). "Myslím si, že klíčové pro náš úspěch bude, jak dokážeme eliminovat individuální ofenzívní kvality domácích hráčů, především rozehrávačů," zdůraznil Vanja Miljković, jenž zatím neví, zda bude mít v úvodu série k dispozici rozehrávače Tomáše Vyorala a Michala Svojanovského.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti