Upravit stránku
14. 04. 2024

"Chceme urvat hned první zápas"


Stejně jako v loňské sezoně, i tentokrát Beksa vyzve ve čtvrtfinále play-off Kooperativa NBL ústeckou SLUNETU. Co říká nedlouho před startem ostře sledované série jeden z pardubických lídrů Petr Šafarčík?

Peco, mezi koncem nadstavbové části a startem play-off byla relativně dlouhá, desetidenní pauza. K čemu jsme ji využili?
"Nejdřív jsme ji využili k tomu, abychom pokud možno doléčili nějaké šrámy, protože jich máme hodně - což ale mají všechny týmy. V další fázi jsme se vrátili do tréninků, v nichž jsme se zaměřovali především na obranu, která nás zdobila v zápasech při naší vítězné šňůře."

Ústí má obrovskou ofenzívní kvalitu, vnímáme tedy, že naše hra na obranné polovině hřiště bude o to důležitější? A na co konkrétněji jsme se zaměřovali?
"Vrátili jsme se k nějakým základům. Zopakovali jsme si určité věci, vypilovali je a já věřím, že to bude jedině ku prospěchu. Myslím, že jsme takový impuls v tréninku celkem potřebovali, potřebovali jsme mít prostor si všechno důležité pořádně zopakovat. Doufám, že to předvedeme hned v prvním zápase, protože celá série s Ústím opravdu bude hlavně o naší obraně. Chtít se s nimi potýkat v nějakých bodových přestřelkách, to by byla v uvozovkách sebevražda, takže my to budeme chtít urvat obranou."

Jak jsi ty osobně prožíval týden a půl dlouhou zápasovou přestávku?
"No, já se přiznám, že takhle dlouhé pauzy nemám moc rád. Osobně jsem radši, když se hraje v kuse. I mě ale trápily nějaké zdravotní potíže, které jsem díky přestávce mohl doléčit, takže pauza vlastně přišla vhod i mně. Abych pravdu řekl, bál jsem se, že to bude utíkat pomaleji. (pousmál se)  Už je to ale fakt tady, je to za dveřmi, takže mezi mými aktuálními pocity jsou hlavně natěšení a nadšení, že je to tady!"

S Ústím se ve čtvrtfinále utkáme podruhé za sebou, nicméně je zde jedna podstatná změna: do série vstupujeme z nižší pozice než soupeř. Mění to z tvého pohledu něco zásadního?
"Řekl bych, že ani ne. Když si vzpomenu na loňskou sérii, kterou jsme začínali doma, tak Ústí u nás vyhrálo hned druhý zápas, čímž si utrhlo výhodu domácího prostředí na svoji stranu. Ze začátku to tedy může být určitá výhoda, ale série je dlouhá, pro postup je potřeba vyhrát čtyřikrát. Klidně to může být až na sedm zápasů a během série se může stát tolik věcí, že nějakou velkou výhodu v tom nevidím."

aCo bude z našeho pohledu důležité při vstupu do série, hned od první čtvrtiny úterního zápasu číslo 1?
"Určitě bude důležité tam přijet a dát jim najevo, že se jich nebojíme, že sice víme o jejich síle, ale půjdeme do toho s tím, že chceme urvat hned první zápas! Hraje se po delší pauze, navíc oni hrají doma a budou cítit velká očekávání od svých fanoušků. Velká očekávání mají určitě i sami od sebe, takže možná se u nich může projevit nějaká lehká nervozita. Budeme se snažit toho využít a hned na úvod série překvapit."

Posiluje naši víru v úspěch, že jsme v ústecké hale dokázali vyhrát 4 z posledních 7 vzájemných utkání?
"Určitě, určitě, stoprocentně! My jsme navíc v téhle sezoně dokázali na venkovní palubovce porazit skoro každého, takže nám to jednoznačně dostává jistý klid, že nemusíme být závislí jenom na domácích zápasech. A pokud jde o první utkání, ta bývají vždycky taková ošemetná, může se v nich stát všechno..."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti