Upravit stránku
16. 04. 2022

Čtvrtfinále 2: Brno vs. Beksa


Vyhrát a vrátit čtvrtfinálovou sérii do Pardubic za nerozhodného stavu 1:1. S takovým cílem půjdou pardubičtí basketbalisté do sobotního Zápasu 2 na brněnské palubovce.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS ČÍSLO 2:

Basket Brno vs. BK Pardubice
sobota 16. 4. v 18 hodin | Brno

Vstup do čtvrtfinálové série Bekse nevyšel podle představ.

Tedy, samotný vstup ano - po pěti minutách pátečního Utkání 1 jsme byli vpředu o 9 bodů a vše se zdálo být na dobré cestě. "Začátek byl z naší strany dobrý, hlavně obrana byla skvělá. Pak jsme prostřídali a náš tlak na míč už nebyl stejný jako v úvodu zápasu," poznamenal trenér Dino Repeša. Review prvního duelu, který domácí ovládli 89:84, čtěte zde: Neúspěšný start

Od druhé čtvrtiny jsme byli neustále bodově pozadu, nejvíce o 12 bodů. A ačkoliv jsme se Brnu několikrát přiblížili těsně za záda, překlopit vedení na naši stranu se nám bohužel nepodařilo. Co musíme do druhého zápasu zlepšit? "Potřebujeme dostat víc od hráčů z lavičky," pohotově odpověděl pardubický kouč. "Domácí hráči z lavičky dali o 32 bodů víc, to je v tak vyrovnaném zápase obrovský rozdíl," poukázal na poměr bodů střídajících hráčů, který v pátečním duelu činil 49 - 17! "Celkově ale musíme lépe střílet. Minuli jsme moc otevřených střel, možná se projevila i dlouhá pauza před prvním zápasem play-off. Z pole jsme měli úspěšnost jen 37,5%, to není moc dobré," řekl dále Dino Repeša.

Navzdory pětibodové porážce viděl ve hře svého týmu i pozitiva. Příklad? "Náš doskok. Měli jsme o 7 doskoků víc než domácí, v útoku jsme doskočili 22 míčů. Hráči ukázali hlad."

V průběhu soboty bude časový prostor na další pečlivou přípravu. "Na dopoledním tréninku budeme hodně střílet, také se společně podíváme na video, co jsme dělali dobře a co ne - to budeme chtít zlepšit. Zkusíme změnit i nějaké věci z pohledu taktiky, které v prvním zápase nefungovaly." Motivace celého týmu je jasná: první krok sice nevyšel, ale v sérii hrané na čtyři vítězství přicházejí další šance jej napravit. "Je tady nový den, nový zápas. Máme novou šanci a budeme ji chtít využít," burcuje trenér Dino Repeša.

Po druhém duelu se čtvrtifnálová série přesune do Pardubic, vstupenky na utkání číslo 3 a 4 můžete zakoupit zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti