Upravit stránku
10. 01. 2023

ČP: Beksa vs. Ostrava


Třetí soutěží, do níž se pardubičtí basketbalisté zapojí v letošní sezoně, je Český pohár. Vstupují do něj v osmifinálové fázi, přičemž jejich soupeřem bude NH Ostrava.

OSMIFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BK KVIS Pardubice vs. NH Ostrava
středa 11. 1. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Zatímco pro Beksu půjde o první pohárové vystoupení v probíhajícím ročníku, hosté si svou premiéru úspěšně odbyli již ve 3. kole. Nová huť bezezbytku potvrdila roli velkého favorita a na konci prosince triumfovala v Třebíči zcela suverénně 117:64.

Oba týmy se spolu dvakrát utkaly v základní části Kooperativa NBL, přičemž každý uspěl ve své hale. Ostrava nás zaskočila hned první říjnový den, kdy v 1. kole brala jedenáctibodovou výhru 88:77 (nejvíce bodů: Majerčák 23, Radukič 20, Morgan 20… Šafarčík 16, Vyoral 15, Čolak 13, Štěrba 10…), v prosincové domácí odvetě jsme zvítězili patnáctibodovým rozdílem 91:76 (Rikić 18, Vyoral 16, Pekárek 13, Šafarčík 13, Burda 12, Čolak 10… - Morgan 18, Radukič 16, Majerčák 11, Šmíd 9…). V aktuální ligové tabulce jsme vpředu o jedinou výhru: naše bilance činí 9 výher a 8 porážek (6. místo), ta ostravská je přesně opačná (8. místo).

Z víkendových venkovních duelů se oba soupeři vraceli  zklamaní.

Náš tým prohrál v Kolíně po napínavém závěru až čtyřmi proměněnými trestnými hody v poslední sekundě 89:93 (prohlášení klubu ke koncovce tohoto zápasu čtěte zde: Vyjádření klubu). Nová huť padla až překvapivě jednoznačně v Ústí nad Labem, kde domácí SLUNETA triumfovala zcela suverénně 104:70 (nejvíce bodů Ostravy: Mathon 14, Týml 8, Majerčák 8, Morgan 7, Svoboda 7, Dedek 6, Belikov 6...).

3 otázky pro rozehrávače Matěje Burdu

S Ostravou jsme se v letošní sezoně utkali již dvakrát. Jaký je to soupeř?
"Ostrava má velmi talentovaný tým. Sice nehrají tak agresivně v obraně, ale útočně jsou opravdu velice talentovaní. A jelikož jsme s nimi v lize jednou prohráli a jednou vyhráli, určitě budeme chtít potvrdit, že my jsme lepším týmem a pohárový zápas vyhrát."

V letošním roce stále čekáme na první výhru, po špatném výkonu v Brně jsme v koncovce ztratili i zápas v Kolíně. Je naší motivací v duelu s Ostravou nejen samotný postup mezi nejlepších 8 týmu Českého poháru, ale i nastartování se pro finiš základní části NBL?
"Přesně tak. Zvlášť když sobotní prohra v Kolíně nás bolela víc než jiná… Měli jsme velkou šanci tam vyhrát. Teď už se ale musíme dívat dopředu a v Českém poháru budeme chtít minimálně zopakovat úspěch z loňského ročníku, kdy jsme postoupili do finálového turnaje a v něm vybojovali 3. místo. A chceme jít ještě o krok dál, což znamená do finále. K tomu, abychom postoupili do FINAL-4, nám chybí uspět ve dvou zápasech a prvním z nich je toto utkání s Ostravou. Hraje se jenom na jeden zápas, což je velice zrádné, ale my uděláme vše, aby se nám podařilo vyhrát."

Jaké faktory považuješ z našeho pohledu za klíčové?
"Ubránit jejich talentované hráče, kterými jsou především Morgan, Majerčák a Radukič. Řekl bych také, že Ostrava je také velmi silná na útočném doskoku, takže si pohlídat obranný doskok."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti