Upravit stránku
09. 01. 2023

Vyjádření klubu


Vyjádření klubu k závěru utkání 17. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BC Geosan Kolín a BK KVIS Pardubice (93:89), které se odehrálo v sobotu 7. ledna 2023.

Na základě četných dotazů fanoušků a obchodních partnerů BK KVIS Pardubice, týkajících se dramatické koncovky sobotního zápasu v Kolíně (domácí tým zvítězil 93:89, o čemž rozhodly 4 proměněné trestné hody po faulu Tomáše Vyorala, odpískaném 0,2 sekundy před koncem), se klub rozhodl veřejně prezentovat své stanovisko.

Klub BK KVIS Pardubice se neztotožňuje s rozhodnutím rozhodčích, kteří posoudili kritický okamžik z poslední sekundy jako osobní chybu Tomáše Vyorala. V daném momentě však již nebylo možné na posouzení dané situace vůbec nic změnit. Dotazy fanoušků a podporovatelů pardubického klubu směřovaly především k využití Instant Replay Systemu, což však pravidla v těchto situacích neumožňují. Více informací o využívání IRS se dozvíte v článku na portálu NBL.cz, kde vše již dříve podrobně rozebral Robert Vyklický, předseda České asociace basketbalových rozhodčích.

Klub dnes využil možnosti zaslat sestřih kritických situací, včetně výše uvedené rozhodující situace z poslední sekundy, k posouzení právě Robertu Vyklickému.

Děkujeme všem fanouškům a obchodním partnerům za podporu, nesmírně si jí vážíme!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti