Upravit stránku
30. 01. 2024

ČP: Beksa vs. Olomoucko


Jeden zápas, který rozhodne o tom, zda si Beksa zahraje unikátní FINAL-8 Česko-Slovenského poháru. Naším čtvrtfinálovým soupeřem, s nímž si to rozdáme o postup, bude Olomoucko.

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BK KVIS Pardubice vs. BK Redstone Olomoucko
středa 31. 1. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Už na sedm výher, v součtu šesti ligových a jednoho pohárového zápasu, natáhli pardubičtí basketbalisté svou vítěznou šňůru. Naposledy jsme uspěli v sobotu 27. ledna v dechberoucím dramatu na severu Čech: lítou bitvu v děčínské areně rozsekl Kameron Chatman trojkou pouhých 0,1 sekundy před koncem! Teď je však třeba velmi rychle přepnout do pohárového módu. "V žádném případě nás tahle výhra nebo nějaká série nesmí uspokojit. Ve středu nás čeká těžký pohárový zápas s Olomouckem, který rozhodně chceme vyhrát," zdraznil rozehrávač Tomáš Vyoral bezprostředně po výhře v Děčíně.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde: Nesmíme usnout na vavřínech

Podobná slova volil i křídelník Josef Potoček. "Motivaci máme velkou, kor po takovém zápase, jaký jsme odehráli a vyhráli v Děčíně. Jednoznačně chceme zvítězit i v dalším utkání," burcuje Pepíno. V základní části Kooperativa NBL na sebe oba soupeři narazili dvakrát a pokaždé se z výhry radoval domácí tým. Na jakého protivníka se musíme nachystat? "Olomoucko je hodně založené na zahraničních hráčích, takže se budeme muset popasovat s velkou individuální kvalitou," poukázal na hlavní tahouny Amina Adamu (průměr 17,5 bodu), Dupreeho McBrayera (15,6) či Adria Baileyho (15,4).

"Kromě nich jsou tam i zkušení čeští hráči, jako Lukáš Feštr nebo David Škranc. Olomoucko má velmi slušný tým, v lize s námi odehrálo dva vyrovnané zápasy a jednou nás o bod porazilo, takže nemůžeme vůbec nic podcenit," zdůraznil pardubický střelec. Jakou hrou se proti hanáckému týmu budeme chtít prosadit my? "Nejdůležitější bude, abychom hráli týmově, to na ně bude platit. V tom je naše síla. Ano, máme v týmu cizince, kteří to také umějí vzít na sebe, ale celkově táhneme za jeden provaz. Musíme bojovat jako tým!"

V pražské hale Královka si to v únorovém finálovém turnaji rozdají 4 nejlepší české a stejný počet slovenských týmů.

Tento netradiční formát byl zvolen v rámci oslav 100. výročí česko-slovenského basketbalu. "Určitě si všichni chceme na tomto turnaji zahrát, je to opravdu velká motivace. Teď se ale musíme maximálně soustředit jenom na nadcházející čtvrtfinále: potřebujeme vyhrát středeční zápas s Olomouckem, dál se v tuto chvíli nedíváme," dodal Josef Potoček.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti