Upravit stránku
29. 01. 2024

"Nesmíme usnout na vavřínech"


Na sobotním (dalším) velkém triumfu Beksy, tentokrát v areně děčínských Válečníků, měl Tomáš Vyoral velký podíl. Zaznamenal double-double za 19 bodů a 10 asistencí! Jak hodnotil ligovou výhru číslo 12?

Vyo, z Děčína jsme si odvezli velice cenné vítězství, takže spokojenost nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou?
"Určitě to byl jeden z našich nejlepších výkonů v letošní sezoně. Vyhráli jsme, co k tomu dodat… Snad jen to, že musíme pracovat pořád stejně i dál, neuspokojit se tím, že teď máme sérii sedmi výher v řadě."

Uspěli jsme po konzistentním výkonu, ve hře jsme neměli žádné výraznější propady, souhlasíš?
"Myslím si, že jsme měli trošku krizi na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy soupeř nedal několik otevřených střel. Jinak jsme ale bránili velice dobře a udrželi jsme Děčín na 75 bodech. Řekl bych, že jsme vyhráli hlavně díky bojovnosti a obraně."

Problémy jsme měli snad jen s přechodovou fází domácích, kteří nám z rychlých protiútoků nasázeli 27 bodů. Co z našeho herního plánu se nám naopak dařilo plnit?
"Určitě to byl doskok. A jak už jsem říkal, nezaostali jsme ani v bojovnosti, to bylo hodně důležité. Děčín je známý svojí tvrdou hrou, ale my jsme se tomu dobře přizpůsobili a hráli jsme podobně tvrdě."

Na palubovce jsi strávil přes 36 minut, vystřídal jsi jen dvakrát. Jak ses cítil?
"Po vyhraném zápase je únava vždycky menší. (pousmál se) V neděli jsem to trošku cítil, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Zároveň, jak už jsem zmínil, nás to v žádném případě nesmí uspokojit. Ve středu nás čeká těžký pohárový zápas s Olomouckem, který rozhodně chceme vyhrát."

V Děčíně jsme uspěli v obou letošních zápasech, tentokrát díky Kameronově trojce z velké dálky pouhých 0,1 sekundy před koncem. Co naklonilo misky vah v napínavé koncovce na naši stranu a jak jsi vnímal rozhodující poslední útok?
"Na konci jsme trefili nějaké těžké střely, což nám samozřejmě pomohlo, ale myslím si, že to k tomu patří. Když bojujete a jdete tomu trošku naproti, většinou nějakou šťastnou střelu trefíte, což se nám povedlo. Co se týče posledního útoku, mě na konci zdvojili a Kameron tam byl úplně volný. Byla to teda ohromná dálka, ale trefil to, takže super pocit!"

Naše ligová vítězná série je momentálně na čísle 6, včetně dvou výher na palubovkách obou posledních finalistů Kooperativa NBL. Co se mění uvnitř týmu?
"Jednoznačně si víc věříme. Kdyby nám někdo řekl před dvěma a půl měsíci, že na tom na konci ledna budeme takhle, tak by tomu asi málokdo věřil. My jsme si s klukama všechno vyříkali, začali jsme makat úplně od nuly a výsledky se dostavují. Znovu ale opakuji: nesmíme usnout na vavřínech!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti