Upravit stránku
04. 02. 2019

Chci pomoct tam, kde bude třeba


Tohle byl sakra ostrý start. Ozren Pavlovič do toho v Bekse skočil rovnýma nohama. Po pěti dnech v klubu nastoupil proti Kolínu v základní sestavě, leč porážku neodvrátil.

Pětadvacetiletý chorvatský křídelník absolvoval se svými novými spoluhráči pětidenní přípravu, než si odbyl - nakonec bohužel neúspěšnou - pardubickou premiéru. V utkání s Kolínem (více o zápase čtěte zde: Pozdní stíhací jízda) odehrál 22,5 minuty, proměnil po dvou dvojkách, trojkách i šestkách a celkem zapsal 12 bodů + 7 doskoků + 2 asistence (užitečnost 12). "Hodně jsme trénovali, poznávali svoji hru, ale samozřejmě to chce čas," ohlédl se za svým prvním týdnem v Pardubicích.

Ozrene, do pardubického klubu jsi přišel v polovině sezony. Na jakém základě ses rozhodl pro změnu dresu?
"Upřímně, nečekal jsem, že skončím v pardubickém týmu. Z mého krátkého působení ve Svitavách si Pardubice pamatuji jako skvělý tým. Když mě zástupci klubu kontaktovali, po rozhovorech s generálním manažerem a s trenérem jsem měl dojem, že bych mohlo týmu pomoci. V Chorvatsku jsem měl dobrou prozatímní sezonu a věřím, že na to navážu spolu s mými novými spoluhráči i v Pardubicích. Myslím si, že by to mohl být krok správným směrem pro mě a pro moji kariéru."

Jak složité bylo naskočit do zápasu po pouhých pěti dnech v klubu, navíc rovnou v základní sestavě?
"Samozřejmě to nebylo jednoduché, ale takový je basketbal. Nechci se vymlouvat. V příštích zápasech musíme odvést lepší práci než proti Kolínu. Musíme dřít a společně se zlepšovat. V sobotu jsme neměli moc štěstí, kvůli nemoci chyběli dva důležití hráči, poté se ještě zranil Donovan Jackson... Jsem rád, že teď budeme mít menší pauzu kvůli reprezentační přestávce, protože budeme mít čas se uzdravit a vrátit se silnější."

Můžeš ve stručnosti popsat, jak probíhal tvůj první týden v Bekse?
"Snažili jsme se toho za ten týden stihnout co nejvíce. Hodně jsme trénovali, poznávali svoji hru, ale samozřejmě to chce čas. Co se týče přijetí od spoluhráčů, musím jim poděkovat. Od začátku si rozumíme, máme v týmu dobrou chemii. Všichni se těšíme na společné zlepšení do zápasů play-off.

Co můžeš našemu týmu přinést?
"Myslím, že hlavně energii a výdrž jak v útoku, tak v obraně. Snad mohu říci, že Jsem všestranný hráč: umím střílet, přihrávat i bránit, takže chci pomoct tam, kde bude zrovna potřeba."

Už jsi měl možnost alespoň trochu poznat Pardubice?
"Ano, už jsem se tu trochu porozhlédl. Byl jsem překvapen, město má opravdu co nabídnout. Moc se mi líbí stará část města, hlavně náměstí, protože mi připomíná domov. I lidé jsou tu moc milí, takže jsem tady zatím velmi spokojený."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti