Upravit stránku
03. 12. 2019

Blízko k postupu


Ani reprezentační pauza Beksu nepřibrzdila. V Alpe Adria Cupu jsme skolili chorvatské Škrljevo o 21 bodů, vylepšili jsme naši bilanci na výtečných 4 - 0 a jsme blízko k postupu ze skupiny!

4. KOLO ALPE ADRIA CUPU:

BK JIP Pardubice vs. Adria Oil Škrljevo 88:67
(21:21, 19:18, 29:13, 19:15)

Po vyrovnaném prvním poločase, v němž ani jeden tým nevedl výraznějším rozdílem - my jsme byli nejvíce vpředu o 3 body, hosté o 6 bodů - rozhodla o výsledku třetí čtvrtina. Výrazně jsme v ní omezili ztráty míče (do půle 8, v třetí části hry pouze 1!), zrychlili jsme hru (ve druhé půli byl poměr bodů z rychlých protiůtoků 13 - 0) a postupně jsme navýšili náš náskok až nad dvacet bodů. "Vždycky je dobré vyhrát. Jsem spokojen s tím, jak jsme dnes hráli, a samozřejmě jsem rád také za výsledek, protože vítězství nás přiblížilo k postupu do další fáze evropského poháru, což je jeden z našich cílů," uvedl pardubický kouč Kenneth Scalabroni.

Průběh utkání

Škrljevo v prvním poločase často úspěšně využívalo svého nového pivota Arkima Robertsona, který pod košem uplatňoval svoji fyzickou převahu a za poločas nám nastřílel 13 bodů. Sami jsme si navíc komplikovali život především nůší ztrát, ve hře jsme střídali lepší okamžiky s horšími. "Hráli jsme po desetidenní pauze. Myslím, že všichni viděli, že jsme měli delší rozjezd," ohlédl se Ken za úvodní pasáží zápasu. "V první polovině jsme neměli moc dobrý rytmus hry, ale naštěstí to stačilo na to, abychom ji i tak těsně vyhráli. Ve třetí čtvrtině jsme už hráli mnohem lépe na obou polovinách hřiště," pochválil trenér svůj tým za zlepšený druhopoločasový výkon. O našem triumfu jsme rozhodli šňůrou 13:0, díky níž jsme na konci třetí části navýšili náš náskok na osmnáct bodů (69:51).

Kromě výrazně nižšího počtu ztrát jsme přidali také na obranné polovině hřiště, včetně obranného doskoku. Škrljevo mnohokrát zakončovalo v úplném konci časového limitu na útok, naopak my jsme si díky rychlé přechodové fázi často vytvářeli snadné střelecké pozice. "Řekl bych, že jsme dneska byli mnohem soustředěnější než při minulém pohárovém zápasu," připomněl Ken Scalabroni listopadové utkání s Klosterneuburgem. "Také bych řekl, že hráči byli unavení z dvoutýdenních tréninků bez jediného zápasu, už je nebavilo pořád jen poslouchat mě nebo (asistenta) Adama," pousmál se kouč. "Hráči už prostě chtěli hrát a myslím, že právě jejich chuť hrát bylo to nejlepší na dnešním utkání. Teď už se musíme soustředit na sobotní zápas s Nymburkem. Uděláme vše, co bude v našich silách," zmínil nadcházející hit 12. kola Kooperativa NBL.

Statistiky

Měli jsme dva dvacetibodové střelce.

Tomáš Vyoral nastřádal 26 bodů, když proměnil 9 z 12 střel z pole (z toho trojky 2/4) a 6 ze 7 trestných hodů.

Proti "svým" hrající Ozren Pavlovič zaokrouhlil svůj příspěvek na 20 bodů (z pole 8/13, z toho trojky 2/6, šestky 2/2).

Výrazně více jsme vytěžili ze střelby trestných hodů (22/27 - 7/11), ztratili jsme o třetinu méně míčů (14 - 21, body po ztrátách 28 - 12!) a jednoznačně v náš prospěch hovořil i přínos hráčů z lavičky (poměr bodů náhradníků 28 - 11)! "Myslím, že ze začátku jsme do toho vstoupili trochu laxně, moc jsme nebránili. V druhém poločase jsme se rozjeli a o vítězi už pak nebylo pochyb," stručně okomentoval duel jeho top-skórer Tomáš Vyoral.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti