Upravit stránku
02. 09. 2022

Beksa vyzve mistry


Jediný domácí zápas pardubických basketbalistů v přípravě na novou sezonu je na programu první zářijovou neděli, kdy v hale Dukla změří síly s mistrovským Nymburkem.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk
(neděle 4. 9. v 17:30, hala Dukla)

Beksa uzavře tímto zápasem třetí týden přípravy.

Dosud má za sebou jediný herní test, v němž minulou neděli - bez chybějících rozehrávačů Tomáše Vyorala a Petra Šafarčíka - prohrála na palubovce německého Chemnitzu jednoznačně o 55 bodů. Více čtěte zde: Na úvod přípravy vysoká porážka.

Na začátku tohoto týdne se ke svým spoluhráčům znovu připojil reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž definitivně ukončil své působení v národním týmu, chystajícím se na ve čtvrtek rozehraný  evropský šampionát. Petr Šafarčík, jehož v Německu nepustilo do hry zranění, se i v tomto týdnu připravuje individuálně a ani tuto neděli do utkání zcela jistě nezasáhne.

"Jsme na dobré cestě," říká Michal Svoboda

"V třetím týdnu přípravy se nejvíc zaměřujeme na obranu, na správné rotace: když je míč na jedné straně, abychom byli v help pozici, když někdo prohraje situaci 1 na 1, abychom si byli schopni pomoct a bránili jako jeden tým," uvedl rozehrávač Michal Svoboda, s 19 body nejlepší pardubický střelec v úvodním duelu.

Jaký dojem má z dosavadního průběhu přípravy, kterou vede nový asistent Vanja Miljkovic? "Zatím si všechno teprve sedá. Máme dost nových hráčů, přece jen spolu ještě nejsme tak dlouho, ale všichni kluci, kdo jsou v týmu, na sobě pracují, chtějí se zlepšovat a společně chceme vytvořit něco, co nás bude zdobit celou sezonu. Věřím, že vše je na dobré cestě."

Náš nejbližší soupeř rovněž zatím odehrál jediný přípravný duel, na domácí palubovce porazil Kolín 84:68 (nejvíce bodů: Kovář 22, Stokes 15...). Mnohonásobní čeští šampióni v létě výrazně obměnili svůj tým. Noví lotyšští trenéři Roberts Štelmahers a Akselis Vairogs se musejí obejít mj. bez dlouholetého tahouna Vojtěcha Hrubana, jenž zamířil do London Lions, mezi osové muže by se měla zařadit pětice nových zahraničních posil: americký kvartet tvoří rozehrávači Kamau Stokes s Gerelem Simmonsem, křídelník Eric Lockett a pivot Nate Watson, doplňuje jej litevský podkošový hráč Rapolas Ivanauskas.

Na co se Beksa bude chtít v utkání s Nymburkem nejvíce soustředit? "Zase se vrátím k týmové obraně, na které teď pracujeme. Nymburk má hodně nových zahraničních hráčů, takže ještě také nebudou optimálně sehraní, a když to budou hodně tlačit 1 na 1, my si budeme dobře vypomáhat a hrát týmovou obranu, tak by to měl být kvalitní zápas. Hodně jsme trénovali i rychlý přechod do útoku, i tohle tedy budeme chtít postupně zapracovávat do naší hry," doplnil Michal Svoboda.

Nedělní duel začne v hale Dukla v 17:30, jednotné vstupné činí 50 Kč.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti