Upravit stránku
21. 05. 2018

Beksa vs. Svitavy, díl 3.


Sérii o 3. místo mezi Beksou a Tury rozsekne až zápas číslo 3. Rozhodná bitva o bronzové medaile bude zároveň pro oba týmy posledním utkáním v letošní sezoně.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO, ZÁPAS 3:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy
úterý 22. 5. v 18 hodin, SH Dašická

Bude mít letošní ročník Kooperativa NBL medailový konec pro Beksu, nebo pro Tury? O tom rozhodne až poslední zápas sezony.

V sérii o 3. místo, která se hraje na dvě vítězná utkání, je nyní vyrovnaný stav 1-1, poté, co oba týmy využily výhodu domácího prostředí. Nejprve pardubičtí basketbalisté zvítězili ve své hale o 6 bodů (review čtěte zde: K bronzu máme blíž), ovšem Tuři na konci minulého týdne kontrovali vítězstvím o 8 bodů (review čtěte zde: Tuři srovnali sérii). “Teď musíme zmobilizovat síly a vydat ze sebe veškerou energii, abychom zvládli rozhodující zápas v domácí hale,” burcoval trenér Tomáš Bartošek po nedělní porážce.

Zápasy 1 a 2

Ve svitavském dresu za to vzali v každém zápase jiní hráči. Zatímco v duelu číslo 1 se nejvýrazněji prosazovali Pavel Slezák (20 bodů), Brett Roseboro (13) a Bryan Smithson (12), ve druhém utkání zářili v ofenzívě především Garret Kerr (19+14 doskoků), Jiří Jelínek (18, trojky 4/6, +4 bloky), Roman Marko (13+13 asistencí!) a Brent Petway (12). Beksu zatím v sérii nejvíce bodově sytí dvojice Brandon Spearman (celkem v sérii 37 bodů) a Jackson Kent (celkem v sérii 36 bodů). Z týmových statistik lze zdůraznit především důležitost boje o odražené míče, kde potřebujeme mít výrazněji navrch (po dvou zápasech je celkový poměr doskoků 85 - 84).

Další informace

O přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí členové Aerobic centra Pardubice. V diváckých soutěžích budou hlavními cenami vstupenky do Aquacentra Pardubice, medovník od kavárny Nano café a klubové suvenýry. Do sortimentu Fan shopu přibyl v rámci probíhajícího play-off 2018 další sortiment: kšiltovky s motivem Beksy v klasické formě (150 Kč) i Flex fit (350 Kč), v nabídce jsou taktéž trička s logem play-off 2018 (100 Kč) či s pečetí (330 Kč), nově si můžete připnout odznáček s motivem play-off (30 Kč), nebo třeba nalepit Beksa samolepku (10 Kč). Fan shop je otevřen ve Sportovní hale Dašická v průběhu celého utkání.

Komentované vysílání klubové televize BeksaTV začne předzápasovým programem v 17:50.Videostream sledujte zde.
Online statistiky jsou k dispozici na webových stránkách České basketbalové federace.Online statistiky sledujte zde.

 

Tomáš Bartošek: Chceme ukázat charakter

V čem je potřeba zlepšit naši hru na útočné polovině hřiště, abychom byli produktivnější?
"Na to je jednoznačná odpověď: musíme být agresivnější. Jak ve hře 1 na 1, tak v jakémkoliv zakončení zpod koše, nesmíme se ohlížet na to, jestli hrozí nějaký blok atd. Je potřeba agresivita, důraz, přímočarost do koncovky, je potřeba jít do každé situace s tím, že chceme dát koš. Ať se jedná o nájezd, nebo o zakončení z dolního postavení, nebo o střelu z perimetru."

Jak v prvním, tak ve druhém utkání jsme dali hodně prostoru svitavským střelcům z dálky (Slezákovi, Jelínkovi…). V čem tkví problém, který jistě budeme chtít odstranit?
"I když jsme před oběma zápasy upozorňovali naše hráče na to, že Pavel Slezák i Jirka Jelínek jsou velmi dobrými střelci, došlo k chybám při jejich bránění a oni měli otevřené střely. Hlavně se jednalo o začátky utkání, což pak pomohlo nakopnout jejich tým. Musíme být koncentrovanější, absolutně soustředění na každou jednu obranu, včetně dobré a hlasité komunikace mezi hráči. Naším cílem musí být, aby ani jeden ze svitavských střelců neměl jednoduché pozice."

Čeká nás poslední zápas sezony. Jak velkou roli, kromě basketbalových dovedností, taktické připravenosti atd., bude hrát vůle a odhodlání se maximálně vydat?
"Není kam uhnout. Vítěz bere vše, všichni to vědí. Jedná se o poslední utkání sezony, takže už není na co se šetřit. My necháme na palubovce všechno. Samozřejmostí musí být skočit po každém míči, snažit se získat neutrální míče, to jsou základní atributy, které v naší hře musejí být, od prvního okamžiku je budeme chtít ukazovat. Věříme, že našim fanouškům předvedeme co nejlepší, bojovný výkon a ukážeme charakter. Jsme doma a chceme toto poslední utkání zvládnout!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti