Upravit stránku
13. 01. 2023

Beksa vs. Olomoucko


Domácí ligová premiéra Beksy v letošním kalendářním roce je tady! V sobotním důležitém zápase s Olomouckem budeme usilovat o zisk jubilejního desátého vítězství v Kooperativa NBL.

18. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (9/8) vs. BK Redstone Olomoucko (4/13)
sobota 14. 1. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

O tom, že půjde o nesmírně důležitý zápas, není žádných pochyb, vždyť v našlapané tabulce Kooperativa NBL se v honbě za účastí v elitní skupině A1 bude počítat každá výhra. "Společně s mnoha dalšími týmy bojujeme o to, abychom se udrželi na pozicích, zajišťujících v nadstavbové fázi účast ve skupině A1. Téměř žádný tým ještě nemá svou pozici jistou, rozdíly jsou naprosto minimální, jedna dvě výhry, takže nás čeká velice důležité utkání," souhlasně přikývl asistent trenéra Vanja Miljković.

Beksa absolvovala na přelomu roku třízápasovou sérii na soupeřových palubovkách.

Zatímco z nymburské haly si přivezla velmi cennou výhru, z Brna i z Kolína se vracela s prázdnou.

Hanácký tým si uprostřed týdne vylepšil své postavení důležitým vítězstvím nad USK Praha, který v dohrávce 5. kola udolal po závěrečném obratu 84:78 (nejvíce bodů Olomoucka: Heinzl 14, Kněžević 14, Feštr 14, Williams 13, Halada 12, Welsch 9...). "Olomoucko je teď úplně jiným týmem než na konci října, kdy jsme s ním hráli," zdůraznil pardubický asistent. "Mají nového trenéra, podepsali několik nových hráčů," upozornil na dva čerstvé novice, jimiž jsou americký pivot Jalone Friday a srbský křídelník Goran Vučičevič. "Přestože je náš soupeř na děleném posledním místě, má na kontě nějaké výhry, takže určitě získal nějaké sebevědomí. Čeká nás nebezpečný soupeř."
Jaké faktory považuje Vanja Miljković za klíčové? "Abychom zůstali konzistentní celých 40 minut, což bývá náš problém. Musíme nastavit naše tempo hry a to držet celou dobu, minimálně tak, jak se nám to dařilo proti Ostravě," připomněl asistent kouče Dina Repeši středeční vítězné osmifinále Českého poháru, v němž si Beksa po výhře 77:67 zajistila postup do čtvrtfinále. Stínem pohárového duelu bylo zranění ústředního rozehrávače Tomáše Vyorala, jenž v průběhu druhého poločasu nuceně odstoupil ze hry a jeho start proti Olomoucku je bohužel krajně nepravděpodobný.

“Víme, o co hrajeme. Chceme do skupiny A1,” říká Mateo Čolak

Olomoucko prošlo v průběhu sezony mnoha změnami. Co z toho pro nás plyne?
"Pravdou je, že se v podstatě jedná o úplně jiný tým, než když jsme s ním hráli poprvé. Nový trenér, několik nových cizinců… Nejen z toho lze usuzovat, že to pro nás bude náročný zápas. Jsem si jistý, že Olomoucko bude nebezpečný soupeř, zvlášť kdybychom ho nechali rozehrát a rozstřílet. I když je momentálně na konci tabulky, v žádném případě ho nepodceníme, připravovali jsme se velmi zodpovědně."

Jaké herní aspekty budou z našeho pohledu zásadní pro příznivý vývoj zápasu i konečný výsledek?
"Jedním z nich je obrana, zvlášť obranný doskok, také potřebujeme zapracovat na přechodové fázi z útoku do obrany i naopak. Hlavně my podkošoví hráči potřebujeme zrychlit přechod do obrany. Věřím, že když tyhle věci dokážeme zlepšit, tak si půjdeme pro vítězství."

Po dvou venkovních porážkách na začátku kalendářního roku už ligovou výhru hodně potřebujeme, abychom se v našlapané tabulce udrželi v její první polovině. Vnímá to celý tým?
"Rozhodně víme, o co hrajeme! Chceme postoupit do skupiny A1 s co nejepší bilancí a pak si dál budovat dobrou pozici pro play-off. I Olomoucku jde ale o hodně, nechtějí zůstat poslední, takže oba týmy budou mít velkou motivaci. Věřím v naši výhru."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti