Upravit stránku
02. 02. 2020

Beksa vs. Levice


První vrchol sezony z pohledu Beksy je tady. V česko-slovenské bitvě v rámci čtvrtfinále Alpe Adria Cupu vyzveme Levice, vítěz odvetného duelu si zajistí postup do semifinále!

ČTVRTFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 2:

BK JIP Pardubice vs. Patrioti Levice
pondělí 3. 2. v 17:30, SH Dašická

Po úspěšně zvládnuté základní fázi Alpe Adria Cupu - ze skupiny A jsme postoupili zcela suverénně bez jediné porážky - přišel čas play-off, konkrétně čtvrtfinálové minisérie. V ní měříme síly s druhým týmem skupiny B, jímž byly slovenské Levice. První duel v hale Patriotů skončil netradiční remízou 81:81, byť ještě nedlouho před koncem jsme vedli o slibných 8 bodů. Domácí basketbalisté však zavřeli zápas šňůrou 8:0 a do odvety tak oba soupeři vstupují s naprosto vyrovnanými šancemi na postup. Jedna nezanedbatelná výhoda však na naší straně přece jen je: domácí prostředí! Levice doma žene jejich výborné publikum, ale já doufám, že nás bude hnát naše výborné publikum,” přeje si asistent pardubického trenéra Adam Konvalinka.

Hrdinou zápasu číslo 1 byl rozehrávač Tomáš Vyoral. Ač na jeho bedrech leží při zranění druhého playmakera Viktora Půlpána velká zodpovědnost a v posledních duelech točí pravidelně 39-40 minut, vše zvládá s naprostou bravurou, což potvrdil i na Slovensku. Defenziva Patriotů mu dopřávala až příliš mnoho volného prostoru za tříbodovým obloukem a Vyo ji ztrestal 9 trojkami a celkem 37 body!!! Z pohledu statistik byl velmi zajímavý ještě netradiční nepoměr střílených trestných hodů: domácí jich měli k dispozici 28 a 25 jich proměnili (vynikající úspěšnost 89%!), kdežto na naší straně střílel šestky pouze jediný hráč - Tomáš Vyoral (bilance 4/4).

V sobotu oba týmy odehrály utkání v rámci svých národních soutěží.

Beksa nastoupila v Nymburku nejen bez zraněného tria Viktor Půlpán-Ozren Pavlovič-Radek Nečas, ale i bez ústředního rozehrávače Tomáše Vyorala, kterého trenéři šetřili právě pro odvetu čtvrtfinále Alpe Adria Cupu. První půli jsme překvapivě vyhráli 48:46, leč nakonec zápas skončil podle předpokladů vítězstvím Nymburku v poměru 109:87 (více čtěte zde: Poločas naděje a zde: Neměli to s námi jednoduché).

Levice udržely druhé místo po triumfu nad Lučencem 84:79.

Uděláme maximum pro postup, říká asistent Konvalinka

Čtvrtfinálové série Alpe Adria Cupu se hrají na dvě utkání (doma a venku), přičemž v případě, že oba soupeři získají po jednom vítězství, rozhodne o postupujícím lepší součet skóre z obou zápasů. Co to znamená pro pondělní střetnutí? Vítěz bere vše, tedy postup do semifinále! “Uděláme maximum, aby se nám to podařilo,” říká odhodlaně asistent trenéra Adam Konvalinka.

Je pro celý tým velkým lákadlem projít do semifinále hned při naší první účasti v Alpe Adria Cupu?
“Jednoznačně ano. Myslím si, že pro hráče i pro nás, trenéry, je postup v jakékoliv soutěži hodně zajímavý a lákavý. Ať už by se jednalo o FIBA Europe Cup, nebo aktuálně Alpe Adria Cup, nebo o jakoukoliv jinou soutěž, když je možnost někam postoupit, něco vyhrát, zkrátka dosáhnout nějakého dobrého výsledku, je potřeba pro to udělat maximum. Je to přece jeden z důvodů, proč všichni děláme sport.”

Jaké poznatky si neseme do pondělní odvety z prvního zápasu, který skončil netradiční remízou?
“Nechci, aby to znělo nějak velkohubě, ale troufám si říci, že Levice nás ničím nepřekvapily. Věděli jsme například, že mají šikovné dlouhé hráče, kteří dokáží jak střílet z dálky, tak hrát ve vnitřním prostoru. Nebýt našeho výpadku na konci zápasu, vezli bychom si do odvety ještě o něco lepší výsledek, nicméně teď budeme hrát doma, kde hrajeme dobře a uděláme vše, abychom uspěli.”

Co se týče způsobu hry Patriotů, je něčím odlišný od zápasů v Kooperativa NBL? Kde jsou největší přednosti slovenského týmu?
“Co jsme viděli, je velký rozdíl v jejich hře doma a venku, mají to tak i ve slovenské lize, kde na venkovních hřištích hrají jiným stylem. Doma je žene výborné publikum a já doufám, že nás bude hnát naše výborné publikum k další domácí výhře.”

Jaké faktory rozhodnou o vítězi, a tím i o postupujícím do semifinále?
“Pro nás je pozitivní, že v nabitém programu, který v těchto dnech máme, se nám v sobotu podařilo pošetřit Tomáše Vyorala (do utkání v Nymburku nezasáhl - pozn. aut.). Tím, že stále není k dispozici Viktor Půlpán, je jasné, že na Vya znovu čeká velká porce minut. Potřebujeme ale velkou aktivitu dalších hráčů z perimetru, také se budeme snažit více zapojit Kamila Švrdlíka a další pivoty. Tím, že se zranil Radek Nečas (nedohrál utkání v Děčíně a doba léčení se předpokládá v řádu několika týdnů - pozn. aut.), budou mít Kamil, Ondra Kohout i Prokop Slanina ještě důležitější roli.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti