Upravit stránku
06. 12. 2022

Beksa vs. Děčín


Konečně doma. V Kooperativa NBL jsme před vlastními fanoušky nehráli dlouhých 31 dní! Basketbalový půst však končí, třízápasovou sérii domácích ligových zápasů odstartujeme utkáním proti Děčínu.

PŘEDEHRÁVKA 13. KOLA KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (7/4) vs. BK ARMEX Děčín (8/4)
středa 7. 12. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Tři ligové zápasy v řadě pardubičtí basketbalisté odehráli po repre-pauze na soupeřových palubovkách, a pokaždé uspěli!

A nejednalo se o ledajaké venkovní skalpy, vždyť v Opavě jsme zvítězili po téměř 4letém čekání, následně jsme v prestižním východočeském derby spláchli Královské sokoly o rovných 40 bodů a v neděli jsme po bezmála 3 letech vyloupili i halu ústecké SLUNETY. "Je to pro nás závazek. Nesmíme si myslet, že teď doma to půjde samo, protože samo to rozhodně nepůjde," zdůraznil kapitán Kamil Švrdlík s odkazem na nejbližší domácí duely. Celý rozhovor čtěte zde.

Úvodní část severočeského dvojboje jsme tedy zvládli úspěšně, byť cesta k sedmému ligovému triumfu byla vpravdě trnitá. "Zásadní bude, abychom proti Děčínu začali bránit lépe situace 1 na 1, než jsme bránili na začátku nedělního utkání v Ústí nad Labem," předeslal trenér Dino Repeša a jedním dechem konkretizoval: "Zvlášť to bude platit při obraně Nicholse a Waltona, kteří hrají v útoku velmi dobře," poukázal na stěžejní americké rozehrávače Válečníků. První jmenovaný zapisuje průměrně 16,8 bodu + 4 asistence, druhý 13,7 bodu + 7,3 asistence.

"Celkově je Děčín bojovný tým, který je v každém utkání dobrý na doskoku, takže v této činnosti musíme být lepší. Pokud budeme kontrolovat doskok, budeme mít víc střel a tím i větší šanci zvítězit," zmínil pardubický kouč jeden z klíčových faktorů. Stejně jako jeho svěřenci, i Dino Repeša už nedočkavě vyhlíží zápasy, v nichž bude cítit v zádech pardubické fanoušky. "Po dlouhé době nás čeká domácí ligový zápas. Rád bych pozval všechny fanoušky do haly, jsou naším šestým hráčem. Věřím, že jich přijde co nejvíce, my jim na hřišti ukážeme velkou energii a odhodlání získat další výhru," doplnil kouč Beksy.

Nové oficiální produkty ve Fan shopu

Nová oficiální kolekce Beksy bude k dispozici již od středečního utkání ve Fan shopu. Oblečení, fan šály, minidresy, ale i dárkové vouchery na lednový 9. ročník unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice, a to včetně VIP voucherů přímo k palubovce. Z toho všeho můžete vybírat již od 7. prosince ve Sportovní hale Dašická, či na e-shopu zde.

“Chceme držet vítěznou sérii co nejdéle,” přeje si Jan Štěrba

Máme za sebou první polovinu základní části Kooperativa NBL. Po nepovedeném startu, kdy jsme překvapivě prohráli v Ostravě a poté jednoznačně i v Děčíně, mají naše výkony vzestupnou tendenci a v dalších 9 zápasech jsme měli vysoce kladnou bilanci 7/2. Co jsme v naší hře nejvíce zlepšili?
"Pomohl nám příchod trenéra Dina Repeši, který se k nám připojil kvůli svým reprezentačním povinnostem u chorvatského národního týmu až krátce před začátkem ligy. Řekl bych, že nám prospěla také listopadová reprezentační přestávka, v níž jsme se srovnali, dobře potrénovali a připravili se na následující zápasy, v nichž jsme většinou předváděli dobré výkony."

Děčín zvládl první polovinu NBL velice dobře a neustále se drží na špičce tabulky. Jaké faktory budou klíčové, abychom proti Válečníkům uspěli?
"To je jasné. Už několik let platí, že se Děčínu musíme vyrovnat v agresivitě, jak v obraně, tak na útočném doskoku. Jakmile se jim v tomto aspektu hry vyrovnáme, myslím si, že budeme mít mnohem blíže k vítězství."

Našemu středečnímu soupeři máme co vracet, na severu Čech jsme vinou krajně nepovedené poslední čtvrtiny prohráli vysoko o 23 bodů. Zvyšuje to naši motivaci uspět?
"Samozřejmě. Navíc se konečně vracíme do domácí haly po delší sérii venkovních zápasů. Před naše fanoušky se už opravdu moc těšíme, takže motivace je jasná!"

Těžké zápasy v Opavě, Hradci Králové a Ústí n. L. jsme zvládli, je to velké povzbuzení před domácím předvánočním trojzápasem?
"Jednoznačně ano. Troufám si říct, že naše výkony mají stoupající tendenci, ruku v ruce s tím roste i naše sebedůvěra. Naším přáním a cílem pro nadcházející zápasy je, abychom tuto vítěznou sérii udrželi co nejdéle to půjde."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti