Upravit stránku
21. 09. 2021

Beksa vs. Děčín


Je to tady! Nová sezona začne pro Beksu atraktivním domácím střetem s Děčínem. V akci budou i nové posily Petr Šafarčík, David Pekárek, Dantez Walton či Phil Henry. Budete u toho?

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (0/0) vs. BK ARMEX Děčín (0/1)
středa 22. 9. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Zatímco pro Beksu půjde o letošní ligovou premiéru, neboť zápas 1. kola s Opavou byl odložen kvůli účasti slezského týmu v kvalifikaci Basketball Champions League, soupeř ze severu Čech již má své úvodní utkání za sebou - v sobotu neuspěl na domácí palubovce proti Ostravě, jíž podlehl po dramatické koncovce o jediný koš 70:73 (nejvíce bodů Děčína: Svoboda 28, Dodd 12, Kroutil 12, Šiška 10…). "Děčín hraje každou sezonu velmi agresivně v útoku, v obraně i na doskoku. Hrají velmi rychle. My musíme hrát se stejnou energií, jakou mají děčínští Válečníci. Musíme být aktivní na obranném doskoku, který nám potom dá výhodu pro rychlý protiútok, což bude pro naši hru velmi důležitý aspekt," zdůraznil pardubický trenér Dino Repeša.

Červenobílý pardubický dres oblékne v letošní sezoně zpola jiný tým. Nový hlavní kouč má z loňského kádru k dispozici rozehrávače Tomáše Vyorala, Michala Svobodu, Michala Svojanovského a Tomáše Tkadlece, křídelníka Josefa Potočka a pivoty Kamila Švrdlíka s Vojtěchem Kalným. Novici na soupisce jsou rozehrávači Petr Šafarčík, Matěj Burda a Radovan Mrázek, křídelníci David Pekárek s Matyášem Janů a podkošoví hráči Dantez Walton, Phil Henry a Jakub Novák. "Myslím, že ze začátku sezony budou naše výkony trochu nahoru dolů, ještě budeme potřebovat nějaký čas na zlepšení naší hry. Je potřeba vidět, že máme 5-6 nových nosných hráčů a jejich zapracování do týmu nebude hned ideální," přikývl Dino Repeša.

Nově složený tým naznačil v přípravných zápasech svůj velký potenciál.

Ostatně i jeden z očekávaných lídrů Petr Šafarčík poznamenal: "Jsou od nás velká očekávání, jak od lidí zvenku, tak od nás samotných. Proto jsme se tu všichni sešli a není lepší způsob jak to ukázat, než při prvním domácím zápase před našimi fanoušky," burcuje před ligovou premiérou.

Rozhovory s Petrem Šafarčíkem, Dantezem Waltonem a Philem Henrym čtěte zde: Co říkají hráči před premiérou?

Jaké faktory budou v duelu s Děčínem podle Dina Repeši klíčové?

"V prvních přípravných zápasech jsme měli problémy s doskokem pod oběma koši, souboje o odražené míče jsme prohrávali, ale v postupně se v této činnosti zlepšujeme. V utkání s Děčínem bude právě doskok velmi důležitý," odpověděl kouč. "Děčín má 3-4 talentované hráče pro ofenzívu a my se právě na ně budeme muset nejvíce soustředit," řekl dále k našemu nejbližšímu soupeři.

Stejně jako několik hráčů, i nového trenéra Beksy čeká ostrá premiéra před pardubickými fanoušky. Jak poslední hodiny před úvodním rozskokem prožívá? "Řekl bych, že naprosto normálně, není to pro mě nic speciálního," pousmál se. "Beru to jako každý přípravný zápas, který jsem s Beksou odehrál. Co bych si však přál, je plná hala fanoušků, to je pro nás důležité. Každý zápas, který jsem tu ještě s USK Praha odehrál, měl skvělou atmosféru. Myslím, že Beksa má jednu z nejlepších domácích palubovek v lize a je to její velká zbraň," zve Dino Repeša fanoušky do hlediště Sportovní haly Dašická.

Vstupenky online i na místě

Vstupenky můžete zakoupit přes internet v síti Ticketportal.

V den konání zápasu budou k dispozici i ve Sportovní hale Dašická, pokladna bude otevřena v 16:30.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti