Upravit stránku
20. 09. 2021

Co říkají hráči před premiérou?


Dlouhé čekání je u konce, pardubičtí fanoušci se po téměř pěti měsících konečně dočkají! Poprvé od dubnového vyřazení z play-off 2021 půjde Beksa do ostré akce!

V našem premiérovém utkání v novém ročníku Kooperativa NBL vyzveme BK ARMEX Děčín.

Co před úvodním zápasem sezony říkají rozehrávač Petr Šafarčík a americké podkošové duo Dantez Walton-Phil Henry?

Petr Šafarčík: Opírejme se o obrovskou energii

Přípravné období, tvé první v Pardubicích, je za námi, jak jej hodnotíš?
"Určitě jsme připraveni! Můžu říct, že jsme udělali hrozně moc práce. Trenér nás vůbec nešetřil a až na nějaké zdravotní výpadky, včetně mě, jsme všechno odmakali tak, jak jsme měli. Prostor pro zlepšení tady samozřejmě stále je, ten je vždycky, obzvlášť u takhle nově složeného týmu, ale už se nemůžeme dočkat startu nové sezony."

Dokážeš vyzvednout silné stránky nového pardubického týmu? Co by nás mělo zdobit?
"Myslím si, že naše silné stránky se budou v průběhu sezony měnit. Takhle ze začátku se musíme opírat hlavně o obrovskou energii a agresivitu jak v obraně, tak pak v přechodu do útoku, protože to můžete dělat vždycky. Nezáleží na tom, jak moc jste sehraní, nebo co jste natrénovali, hrát agresivně a s velkou energií můžete, i když na palubovku postavíte dvanáct lidí z ulice. Když se nám tohle podaří splnit, tak naše kvalita, která je obrovská, spolu s potenciálem, který máme, pomůže našim silným stránkám na povrch."

V týmu je polovina hráčů nových, jak jste si v šatně tzv. sedli?
"Chemie je zatím dobrá. Tým se sice skoro z půlky obměnil, ale myslím, že klub udělal dobře, když vybral takové hráče, které vybral, a to i po charakterové stránce. Pak z toho automaticky vyjde i ta chemie, která se zatím zdá být dobrá. Uvidí se ale až v průběhu sezony, zejména až nastane nějaká kritická situace, nebo přijde nějaké horší období. Teprve pak ukáže, jak moc táhneme za jeden provaz."

Na úvod nás čeká zápas s Děčínem. Jaké faktory budou klíčové pro náš úspěch?
"Musíme být ještě agresivnější než Děčín. Hrajeme doma, je to první zápas sezony, všichni jsou natěšení, konečně můžou přijít fanoušci. Jsou od nás velká očekávání, jak od lidí zvenku, tak od nás samotných. Proto jsme se tu všichni sešli a není lepší způsob jak to ukázat, než při prvním domácím zápase před našimi fanoušky."

Dantez Walton: Jdeme správným směrem!

V jaké fázi připravenosti se nacházíme několik desítek hodin před startem nového ročníku NBL?
"Myslím, že jdeme správným směrem. Hodně trénujeme a každým dnem se zlepšujeme. Přípravné zápasy nám určitě pomohly. Ukázaly nám, na co se musíme každý den soustředit, abychom se mohli posouvat stále výš a výš."

Jak z poloviny nová Beksa funguje z hlediska týmové chemie? 
"Řekl bych, že zde platí podobná odpověď jako na první otázku, tedy že i týmová chemie se každým dnem zlepšuje. Postupně se navzájem poznáváme, lépe a lépe poznáváme svoji hru a snažíme se celkově budovat tým, abychom mohli hrát na takové úrovni, na jaké chceme a na jakou, věřím, máme."

O co v naší hře se budeme chtít opírat, nejen v prvním utkání s Děčínem, ale v celé sezoně?
"Musíme brát celou sezonu postupně, zápas po zápasu - je to sice klišé, ale je to tak. Chceme hrát svoji hru, využívat našich silných stránek. Konkrétněji to znamená hrát tvrdě a hodně se zaměřit na obranu."

Phil Henry: Týmová chemie je skvělá

Do týmu jsi přišel až v druhé části přípravného období. Jaké jsou tvé první dojmy?
"V Pardubicích zatím opravdu nejsem moc dlouho, nebyl jsem součástí většiny přípravných zápasů. Moje první dojmy jsou ale dobré. Je tu skvělá parta kluků, všichni velmi tvrdě pracují a já věřím, že se to ukáže hned v prvních ligových zápasech."

Cítíš, že už jsi naplno zapadl do nového týmu?
"I jako nováček v týmu cítím, jak skvělá chemie tu je, protože všichni v klubu mě přivítali s otevřenou náručí. Celý proces - nový klub, nový trenér, noví spoluhráči -, všechno probíhalo naprosto hladce, a to hlavně díky výborné chemii, kterou tento tým má."

Po svém příchodu jsi absolvoval dva týdny přípravy, včetně tří přípravných utkání. Troufáš si odhadnout, co by mělo patřit mezi největší přednosti Beksy?
"Řekl bych, že naší největší předností bude univerzálnost. Je tu spousta hráčů, kteří toho hodně umí. Chceme se zaměřit na naši rozmanitost, dynamiku. Myslím, že umíme být univerzální v obraně, hrát v menší sestavě a hrát rychlou hru. Chemie, kterou jsem zmínil, nám určitě také pomůže, a když budeme dále pracovat na našem herním IQ, jsem přesvědčený, že budeme mít úspěšnou sezonu."

Vstupenky na utkání BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín můžete zakoupit online zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti