Upravit stránku
14. 03. 2018

Beksa vs. Děčín


Podruhé v řadě se Beksa představí před svými fanoušky, tentokrát v předehrávce 5. kola nadstavby proti Děčínu - pozor, netradičně již v pátek v podvečer.

5. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (17/8) vs. BK ARMEX Děčín (16/10)
pátek 16. 3. v 17 hodin, SH Dašická

Jen šest dnů po nečekané domácí porážce s Olomouckem mají pardubičtí basketbalisté možnost reparátu. S Děčínem zatím mají v letošní sezoně pasivní bilanci, neboť v základní části Kooperativa NBL dvakrát těsně prohráli, ovšem poslední vzájemný duel zvládli lépe: v semifinále Českého poháru, hraném ve Svitavách, triumfovali přesvědčivě o 13 bodů.

Zatímco Beksa zatím v nadstavbové části NBL zvítězila pouze jednou, Válečníci si po Novém roce drží výtečnou fazonu.

V polovině ledna nastartovali svoji úspěšnoj sérii právě výhrou v Pardubicích a celkem od té doby ovládli v NBL už 8 z posledních devíti zápasů!! V minulém kole nedali sebemenší šanci svitavským Turům, když zvítězili 72:50 (nejvíce bodů: Šiška 15, Pomikálek 14, J. Houška 13, Bažant 9…) a vylepšili svou bilanci výher a porážek na 16/10.

Děčínští lídři

Tři děčínští basketbalisté si udržují průměr nad 12bodovou hranicí: rozehrávač Ondřej Šiška (12,4 bodu + 5,2 asistence), křídelník Tomáš Pomikálek (12,1 bodu) a pivot Pavel Houška (12 bodů).

Základní osu dále tvoří rozehrávač Lukáš Feštr (8,4 bodu), křídelníci Filip Halada (8,3 bodu) s Šimonem Ježkem (7,3 bodu, trojky 43,3% - 26/60) a Lukášem Bažantem (5,5 bodu) a pivoti Jakub Krakovič (6,2 bodu), Robert Landa (4,5 bodu), Pavel Grunt (4,3 bodu) a Jakub Houška (3,8 bodu).

Doprovodný program

O přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí dívky z klubu Alfafitness Pardubice. V průběhu utkání (o přestávkách mezi čtvrtinami a poločasy) proběhnou hned tři divácké soutěže, přičemž hlavními cenami budou 2 vstupenky do Aquacentra Pardubice, lahodný medovník od kavárny Nano café a suvenýr z Fan shopu Beksy.

Tomáš Bartošek: Nechceme další domácí ztrátu

Na porážku v Opavě v úvodním kole nadstavby jsme zareagovali velmi dobrým výkonem a drtivým vítěztvím ve Svitavách. Nyní, po nečekaném neúspěchu s Olomouckem, jsme v podobné situaci, očekáváte tedy výrazně zlepšený výkon a v čem především je třeba přidat?
“Musíme hrát s větší energií. Nemůžeme se spoléhat na to, že se nějaký zápas vyhraje sám, z naší strany tam musí být přidaná hodnota, aby například neutrální míče byly naše. To nám v utkání s Olomouckem chybělo. Teď hrajeme podruhé za sebou doma a uděláme maximum, abychom nepovedené sobotní utkání napravili.”

Soudě podle výsledků má Děčín výbornou formu, vyhrál 8 z předchozích devíti utkání, nicméně ve druhé polovině února jsme ho v Českém poháru dokázali porazit. Co si lze vzít z tohoto nedávného pohárového zápasu?
“Náš výkon od 2. čtvrtiny. O Děčínu se všeobecně ví, že má silné stránky v bojovnosti, včetně velké aktivity na útočném doskoku, ale hlavní je jeho rychlá hra dopředu, z níž těší a skóruje hodně jednoduchých košů. Nám se v pohárovém semifinále dařilo toto eliminovat, Děčín musel hrát tak zvaně do plných, 5 na 5, a dokázali jsme zvítězit. Na tohle budeme chtít navázat, protože když se soupeřům Děčína nepodaří zastavit jeho rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště, nemají šanci na úspěšný výsledek.”

Děčín má nyní jen o dvě porážky více než my, navíc v základní části vyhrál obě dvě vzájemná utkání. O důležitosti tohoto duelu tedy není pochyb…
“My jsme před začátkem nadstavby říkali, že každý zápas bude velmi důležitý. Sportovní zákon mluví jasně: doma se musí vyhrávat. My už jsme doma jeden zápas ztratili, takže si nemůžeme dovolit další ztrátu. Abychom měli dobrou výchozí pozici do posledních zápasů ve skupině A1, je potřeba zvládnout nejbližší tři domácí utkání: nyní s Děčínem, v příštím týdnu pak s Opavou a se Svitavami. Jedině tak můžeme docílit našeho cíle, skončit v tabulce před play-off co nejvýše.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti