Upravit stránku
22. 10. 2020

Backstage: O. Výcha


Beksa-kalendář, verze 2021, vznikal v průběhu září a října v areálu Pardubického závodiště. V seriálu Backstage se dozvíte, jak si jednotliví hráči užívali focení v tomto nevšedním prostředí.

Proč nový kalendář pardubického klubu vznikal právě v areálu Pardubického závodiště?

Kůň ve znaku, dlouhá, bohatá a inspirující historie, ale i úspěšná současnost. To vše a ještě mnohem víc spojuje basketbal a dostihy v Pardubicích. Díky ojedinělé sérii zcela unikátních fotografií z dílny pardubického fotografa Petra Šedivého se můžete těšit na další ze série výjimečných kalendářů Beksy, přičemž ten nadcházející nese výstižný název Společné geny.

Kalendář bude v prodeji již od začátku listopadu.

Ondřej Výcha: Chvíli trvalo, než jsme vybrali správný výraz

Jaký je tvůj vztah ke zvířatům?
"Když jsem byl dítě, tak jsme doma žádné zvíře neměli. Nejspíš proto jsem si k nim v mládí nevytvořil žádný větší vztah, což mě i trochu mrzí. Musím ale přiznat, že když jsme díky focení kalendáře navštívili stáje a měl jsem možnost trochu poznat tato krásná zvířata, byla to velice příjemná chvíle."

Už jsi měl nějakou předchozí zkušenost s koňmi?
"Jednou jsme se byli podívat s několika spoluhráči na závodech, jinak je moje zkušenost pouze přes televizi." (pousmál se)

Když si vzpomeneš na fotografování tvé scény pro kalendář, jak jsi ji prožíval?
"Celé to bylo úplně v pohodě. Fotil jsem den po našem vítězství v Alpe Adria Cupu, takže celé focení se neslo v naprosto pohodové atmosféře. Když mi Renda řekl, že budu přeskakovat překážku, tak jsem nevěděl, co od toho mám čekat, ale naštěstí to nebyl Taxis, takže mě přešly veškeré obavy a šlo se fotit. Pak jsem od kluků slyšel, že Proky říkal něco o tom, že jsem měl pod sebou palety, ale to je samozřejmě lež. Všichni v šatně víme, že mi jenom závidí, protože on sám by to nikdy nepřeskočil." (rozesmál se)

Bylo pro tebe focení v něčem složité, nebo sis ho naopak užil?
"Složité? Vůbec ne, naopak, velice jsem si ho užil, akorát mi chvíli trvalo, než jsem se rozhýbal. A taky než jsme s panem fotografem vybrali správný výraz na fotku." (usmál se)

Donesly se k tobě ohlasy od některých spoluhráčů, co se týče focení kalendáře?
"Všichni kluci, se kterými jsem mluvil, byli nadšení. Shodli jsme se, že tenhle kalendář, podobně jako ty předchozí, bude naprosto originální, všechny nás to moc bavilo."

Měl jsi možnost si aspoň trochu projít závodiště. Jak na tebe působilo?
"Musím přiznat, že mě překvapilo, jak velké závodiště je. Dozvěděli jsme se i nějaké detaily ohledně fungování celého areálu, což bylo také zajímavé. Celkově to bylo super, je fajn mít možnost vidět všechno na vlastní oči, ne jen z televize."

Proč by si podle tebe fanoušci měli koupit nový kalendář Beksy?
"Díky spolupráci Beksy a závodiště vzniká jedinečný kalendář, který kombinuje dva krásné sporty, které mají v Pardubicích dlouhou a úspěšnou historii. Pokud tedy chcete mít doma něco výjimečného, tak byste neměli váhat a kalendář si pořídit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti