Upravit stránku
06. 02. 2024

A1: Beksa vs. Opava


Podruhé za sebou budou mít pardubičtí basketbalisté v nadstavbové části Kooperativa NBL výhodu domácí palubovky. Ve středečním podvečeru vyzvou úřadující české šampióny z Opavy.

3. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (12/12) vs. BK Opava (17/6)
středa 7. 2. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Dlouhá vítězná série Beksy v Kooperativa NBL skončila na čísle 6. Sedmou výhru v řadě už jsme bohužel nepřidali, v nedělním duelu 2. kola nadstavbové části jsme podlehli Brnu o 8 bodů. "Prohra s Brnem určitě bude bolet, protože se chceme v tabulce posunout výš a opravdu se počítá každý zápas. Na druhou stranu, v nadstavbě se jednalo teprve o druhé utkání, máme to v ní 1/1 a před námi je ještě 12 možností, kdy můžeme naši bilanci vylepšit. Nedělní prohru tedy musíme co nejdříve vypustit z hlavy a maximálně se soustředit na dnešní utkání proti Opavě,” velí jeden z tahounů pardubického týmu Kameron Chatman.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde: Tahle porážka bolí

Nutno podotknout, že vinou nemoci nenastoupil Petr Šafarčík (o jeho případném startu ve středU se rozhodne až před zápasem), navíc se zranil křídelník David Pekárek (nenastoupí). “Nejdřív musíme zjistit, jak na tom naši hráči budou zdravotně. Jestli se k nám bude moci připojit alespoň Petr Šafarčík,” předeslal trenér Vanja Miljković. Ve vzájemných zápasech v základní části brali oba soupeři po jedné výhře, paradoxně v obou případech uspěli hosté. “Opava momentálně sice není v nejlepší náladě, stejně jako nám jí chybí několik hráčů a stejně jako my naposledy těsně prohrála, což ji určitě hodně mrzelo. Tím pádem ale určitě přijede do Pardubic hodně motivovaná, takže očekávám nesmírně náročný zápas,” řekl dále trenér Beksy.

Slezanům citelně schází především ústřední rozehrávač Jakub Šiřina. Jejich ofenzívními lídry jsou podkošoví hráči Šimon Puršl (13,3 bodu), Jakub Mokráň (10,2) a Adam Pecháček (10,1), křídelníci Jakub Slavík (10,2), Jan Švandrlík (7,4) a Luděk Jurečka (7,3) a rozehrávači Radovan Kouřil s Radkem Farským (oba 6,7). “Je potřeba říci, že Opava je stále jedním z nejlepších týmů v lize. Z našeho pohledu bude klíčové, abychom se koncentrovali na sebe, abychom hráli maximálně soustředěně celých 40 minut a určovali rytmus hry,” doplnil Vanja Miljković.

“Věřím, že fanoušci budou opět naším šestým hráčem” přeje si rozehrávač Adam Lukeš

Adame, po dlouhé vítězné sérii jsme dvakrát za sebou prohráli: nejprve ve čtvrtfinále Českého poháru s Olomouckem, poté v lize s Brnem. Co v naší hře potřebujeme zlepšit, abychom se znovu nepropadli do nějaké delší série porážek?
"V posledním utkání jsme nastířleli jen 64 bodů, což není úplně moc - ještě k tomu doma. Samozřejmě je to problém útoku, ale útok staví na obraně, takže podle mě musíme ještě lépe bránit a komunikovat. Věřím, že když znovu zlepšíme obranu, tak se ruku v ruce s tím zlepší i náš útok."

Opavští už nějakou dobu postrádají svého lídra Jakuba Šiřinu, nicméně ve svém středu mají mnoho velmi kvalitních, útočně nebezpečných hráčů. Jak bys tento tým charakterizoval?
"Jako střelecky založený tým. Každý z opavských hráčů umí dobře vystřelit za 3 body. Zároveň mají sílu pod košem. Jejich pivoti mají dobré parametry, takže se jedná o tým, který dokáže zaútočit ze všech pozic. Touto svojí komplexností, kdy jsou nebezpeční jak zpoza tříbodového oblouku, tak z blízkosti koše, jsou pro každého soupeře velice nepříjemní. My ale máme výhodu domácího prostředí a toho je potřeba využít!"

Ve Slezsku jsme před 3 týdny dokázali vyhrát. Může nám toto vědomí, při dvou domácích porážkách v řadě, pomoci?
"Určitě ano. Opavský tým je trošku jiný, kromě zraněného Kuby Šiřiny jim chybí i americký rozehrávač Townes, který už odešel. Je jasné, že Opava nám nedávnou porážku nepochybně bude chtít vrátit, ale my nesmíme polevit, nechceme doma znovu prohrát."

Nedělní porážka s Brnem přišla na domácí palubovce, kde nechceme příliš často ztrácet, neboť je potřeba tyto neúspěchy nahrát v soupeřových halách. Zvyšuje to naši motivaci uspět a Opavu podruhé v sezoně, poprvé doma, porazit?
"Jednoznačně! Já doufám, že předvedeme dostatečně kvalitní výkon a znovu už doma neprohrajeme. Věříme, že hala Dašická se znovu zaplní našimi fanoušky a ti budou opět naším šestým hráčem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti