Upravit stránku
05. 02. 2024

"Tahle porážka bolí"


Ani jeho 14 bodů a 8 doskoků nepomohlo Bekse k důležité výhře nad Brnem. Kameron Chatman přičítal trudnou porážku zejména špatnému týmovému výkonu na útočné polovině hřiště.

Kamerone, jak hodnotíš nedělní nevydařený duel s Brnem?
"Utkání se mi samozřejmě nehodnotí dobře. Byl to takový ten zápas, který bolí a ještě nějakou dobu bolet bude. Hráli jsme proti týmu, který je naším sousedem v tabulce a chtěli jsme si jít pro výhru. Zápas byl téměř celou dobu vyrovnaný, ale nám se bohužel nepovedla koncovka."

Nastříleli jsme jen 64 bodů. Prohráli jsme tedy v první řadě vinou špatného ofenzivního výkonu?
"Ano, kvůli našemu útoku. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme si nevytvářeli dobré pozice, nebo jestli jsme je jenom neproměňovali, každopádně nedařilo se nám tak, jak se nám obvykle daří. Co se týče obrany, s ní můžeme být docela spokojeni, i když i tady to mohlo být lepší. Inkasovat 74 bodů je slušný výkon, ale nechali jsme jim hodně prostoru pro rychlé protiútoky."

Což se o brněnském týmu dobře ví.
"Souhlasím. Je to něco, s čím jsme počítali, na co jsme se před zápasem připravovali. Víme, že Brno rádo hraje rychle dopředu, ale stejně jsme je nedokázali zastavit… Dostali jsme z protiútoků 20 bodů, což je hodně."

V polovině poslední čtvrtiny Brno nastřílelo 14 bodů za sebou a právě touto šňůrou rozhodlo zápas ve svůj prospěch. Proč jsme nezvládli koncovku?
"Myslím, že nám moc nehrálo do karet, že hra byla v závěru hodně rozkouskovaná. Pískalo se hodně faulů, padly i nějaké technické chyby, což nám úplně nepomohlo. Už to ale nevrátíme, je po zápase, musíme se dívat dopředu."

V úvodu jsi zmínil, že tahle prohra bude ještě nějakou dobu bolet, nicméně už ve středu hrajeme další domácí utkání...
"Prohra s Brnem určitě bude bolet, protože se chceme v tabulce posunout výš a opravdu se počítá každý zápas. Na druhou stranu, v nadstavbě se jednalo teprve o druhé utkání, máme to v ní 1/1 a před námi je ještě 12 možností, kdy můžeme naši bilanci vylepšit. Nedělní prohru tedy musíme co nejdříve vypustit z hlavy a maximálně se soustředit na středeční utkání proti Opavě."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti