Upravit stránku

Pardubická nemocnice

Basketbalový klub BK JIP Pardubice úzce spolupracuje s Nemocnicí Pardubického kraje, a.s. - s Pardubickou nemocnicí. Klub aktivně podporuje akci Valentýnské odběry krve, zaměřenou především na získávání prvodárců, dále se pravidelně podílí na každoroční akci Den nemocnice a své pevné místo v kalendáři má úspěšný projekt nazvaný BasketMalování.

BasketMalování

Úspěšný projekt, který pardubický klub realizuje již od roku 2014, pomáhá hned dvakrát. Zaprvé si díky němu děti, hospitalizované na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice a na dětském oddělení Chrudimské nemocnice, zpestří svůj pobyt v nemocnici. Zadruhé finančním příspěvkem, neboť nejlepších dvanáct výkresů je vydraženo a vybrané finanční prostředky jsou věnovýny ve prospěch výše zmíněných dvou oddělení.

Princip projektu

  • Ve vybraném období děti, hospitalizované na dětském oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické nemocnice a Chrudimské nemocnice, malují výkresy s basketbalovou tématikou.
  • Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích, přičemž porota, složená ze zástupců basketbalového klubu a nemocnice, vybere 3 nejlepší výkresy v každé kategorii.
  • Všechny děti, které se zapojí do soutěže, obdrží dvě vstupenky na vybrané utkání BK JIP Pardubice. Ocenění autoři nejlepších výkresů o přestávce tohoto utkání převezmou ceny.
  • Projekt vrcholí dražbou nejlepších dvanácti výkresů na facebookovém profilu BK JIP Pardubice. Kompletní výtěžek dražby je věnován dětskému oddělení a oddělení dětské chirurgie.

Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

„Pro děti, ale i jejich rodiče je tato výtvarná soutěž velice příjemným zpestřením jejich pobytu v nemocnici. Basketbalovému klubu patří naše poděkování, že v roce 2014 s tímto nápadem přišel. Dětem se soutěž velmi zalíbila a většina obrázků bývá velmi povedených. Velmi si vážíme dlouholeté spolupráce s pardubickými basketbalisty a jsme moc rádi, že projekt BasketMalování se stal pravidelnou součástí dění na našich dětských odděleních."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti