Upravit stránku
17. 02. 2017

Ohlasy po semifinále


Beksa dřela, ještě v polovině poslední čtvrtiny semifinálové bitvy s Nymburkem držela naději na postup do finále, ovšem nakonec si v Českém poháru zahraje utkání o bronz.

Jak hodnotili semifinálový zápas trenéři obou týmů, rozehrávač Viktor Půlpán a pivot Ondřej Kohout?

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Naše porážka byla kombinace několika faktorů, ať už jsou to ztráty, obranný doskok, nebo neproměněné otevřené střely, kterých jsme měli dost. Věděli jsme, že proti týmu, jakým je Nymburk, nemůžeme na půlce ztrácet míče. Prohráli jsme o 11 bodů a já nevím, kolik bodů jsme obdrželi po ztrátách, ale je to určitě hodně."

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk):
"Hráli jsme proti dobrému týmu. Nevím, jestli si to uvědomujete, ale Pardubice jsou dobrým týmem i v evropském měřítku. V prvním poločase nás trápily na útočném doskoku a měly k dispozici hodně trestných hodů. Do druhého poločasu jsme změnili pár věcí v obraně. A to byl důvod. V šatně jsme se o tom hodně bavili. Pardubice měly moc útočných doskoků a museli jsme zastavit jejich tříbodovou střelu. Vylepšili jsme obranu 1 na 1 a doskok. Pak neměly Pardubice tolik šancí na trestné hody."

Ondřej Kohout: Všichni jsme do toho dali všechno

V našem předzápasovém plánu bylo hlavně neztrácet míče a nedovolit Nymburku snadné body, a také eliminovat jeho útočný doskok. Ani jedno se nám moc nedařilo, souhlasíš?
"Neřekl bych, že se nám to úplně nepovedlo - nepovedlo se nám to v určitých úsecích. Bylo to jako na houpačce. Byly úseky, kdy jsme zbytečně ztráceli míče a oni chodili 1 na 0 do koše, plus jsme pod naším košem nedoskočili nějaké balóny a z toho vždycky vznikl náskok okolo deseti bodů, který jsme pak pracně stahovali. Několikrát jsme se kousli a dokázali to smazat, ale zase přišel takovýhle úsek... Hrát s Nymburkem takhle nevyrovnaně, nekonstantně, je hodně těžké."

V první i ve třetí čtvrtině jsme prohrávali shodně o 12 bodů a v obou případech jsme se dokázali vrátit do nejtěsnějšího kontaktu, na rozdíl jediného bodu. Co nám v těch okamžicích chybělo, abychom se dostali do vedení?
"Souviselo to s tím, o čem jsme mluvili: zase přišla nějaká blbá ztráta, nebo jsme nedokázali dát koš. Nám se sice třeba podařilo Nymburk udržet dvě tři minuty bez koše, ale třeba za stavu, kdy jsme prohrávali o 10 bodů, takže i když my jsme skórovali, maximálně jsme stáhli jeho náskok. Nepovedlo se nám je udržet bez bodů nějaký delší časový úsek."

Nepadlo moc bodů, ale byl to hodně fyzicky namáhavý zápas, kolik nás stál energie?
"Hodně. Proti Nymburku není čas na odpočinek, každý centimetr na hřišti se počítá. Já osobně musím říct, že všichni od nás do toho dali všechno, takže sil nám to vzalo dost. Nicméně na to se vůbec nevymlouváme. Musíme si odpočinout a v sobotu nás čeká další zápas, který budeme chtít zvládnout."

Viktor Půlpán: Nikdo nechce skončit čtvrtý

Jak těžké bylo hrát s Nymburkem, když se nám nedařilo konstantně plnit náš plán? Sami jsme soupeře několika ztrátami vyslali do rychlých kontrů a pod vlastním košem jsme mu dávali druhé a leckdy i třetí šance ke skórování?
"Je to přesně tak... To, co jsme si řekli - naše ztráty a jejich útočný doskok - se nám nedařilo plnit. Byl to vyrovnaný zápas, až na okamžiky, kdy jsme jim "půjčili" dva tři míče, nechali je dva tři míče doskočit pod naším košem a oni nám odskočili na 10 bodů. Bralo nám to hodně sil, vždycky se na ně dotáhnout. Takové chyby, jaké jsme dělali, Nymburk umí trestat, nesmí se to stávat."

Jedna věc je fyzický výdej při dotahování dvouciferné ztráty, ale ubíjející je to i psychicky...
"Určitě. Když se podobné momenty opakují, nahlodá vás to. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby se to celý zápas tahalo, takhle to pořád dotahovat stojí hodně fyzických i psychických sil."

Bryon Allen nám dal 22 bodů a druhý nymburský motor byl Jiří Welsch, jenž k tradičně dobré obraně a organizaci hry přidal i útočnou produktivitu. Činili nám právě oni největší problémy?
"Ano, byli to oni. Jirka Welsch hrál moc dobře, Allen se trefil, ukázal, v čem je jeho síla, byl hodně agresivní. Celkově bych řekl, že nymburská obrana pracovala velice dobře, a i když jsme si dokázali vytvořit dobrou pozici, nepadalo nám to tak, jak jsme zvyklí."

V souboji o bronz nás čeká Prostějov. Dokážeme se namotivovat na duel o 3. místo?
"Já myslím, že určitě ano. Nikdo nechce skončit čtvrtý! Půjdeme do toho naplno a vyhrajeme!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti