Upravit stránku
21. 10. 2016

K Lions. Kouč vzývá koncentraci


Po úspěšném vstupu do FIBA Europe Cupu se pardubičtí basketbalisté opět plně koncentrují na Kooperativa NBL, neboť je čeká náročný duel v Jindřichově Hradci.

8. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Lions Jindřichův Hradec (2/5) vs. BK JIP Pardubice (6/1)
sobota 22. 10. v 18 hodin

Jaký je zásadní předpoklad pro zisk sedmého ligového vítězství v letošní sezoně?

Zapomenout na velký středeční večer v Tipsport aréně a na 100% se koncentrovat na nejbližší zápas NBL.

"Ani hráči, ani my, trenéři, zatím nemáme zkušenost s přechodem mezi zápasy evropského poháru a domácí soutěží," podotýká kouč Levell Sanders. Jedno je však jisté: "V každém případě musíme být maximálně soustředěni," velí trenér Beksy.

Lions sice zatím dokázali vyhrát pouze dvě utkání, ovšem jejich sílu v domácím prostředí nedávno pocítil Prostějov. Třetí čtvrtina skončila drtivě 33:11 ve prospěch jindřichohradeckého týmu (!), který nakonec triumfoval přesvědčivě 97:76! Před několika dny navíc klub angažoval pětadvacetiletého amerického rozehrávače Terrella Lipkinse, jenž tak doplní další tři zahraniční akvizice: křídelníka Malcolma Brookse - aktuálně top-skórera našeho soupeře s průměrem 19,3 bodu na zápas - a pivoty Ryana Cantyho (8,8 bodu) a Christophera Tawiaha (5,9 bodu).

Trenér Karel Forejt má k dispozici i dva zkušené české hráče, pivota Stanislava Zuzáka (13,7 bodu) a rozehrávače Tomáše Šustka (4,9 bodu), velkou minutáž dostává i ex-pardubický Jiří Šoula (11,6 bodu).

"Zažil jsem v Jindřichově Hradci pár zápasů, kdy už to vypadalo, že se vše vyvíjí dobře pro hosty, ale pak se něco stane a domácí to v euforii otočí. Mají dobré hráče, teď navíc i nového rozehrávače. A třeba Zuzák, když se chytí, je schopen dát pět trojek, Šoula je také takový euforický hráč," říká dále Levell Sanders.

Levell Sanders:

"Všichni teď čtou a slyší, že Pardubice vyhrály ve FIBA Europe Cupu, ale pro nás je důležité, abychom byli koncentrovaní v každém utkání a hráli konstantně. Důležitý je každý zápas - vždycky ten nejbližší. Jindřichův Hradec má kvalitní zahraniční hráče. Doma hraje hodně rychle, doskočí míč a valí dopředu, takže pro nás bude důležité zamezit rychlým protiútokům, také nedovolit Zuzákovi otevřené trojky. Jestli chceme porazit Lions v jejich hale, musíme předvést totální týmový výkon."

"Stoprocentně vím, že Jindřichův Hradec si doma bude věřit, v domácím prostředí je to nebezpečný tým. V poslední době nehráli špatně: porazili Prostějov a ani v Kolíně nepředvedli špatný výkon. Musíme hrát od začátku maximálně koncentrovaně." Mimo hru i nadále zůstává křídelník Dušan Pandula, nejistý je start Karla Formánka. Na své první minuty v letošní sezoně čeká Josef Příhonský, jenž už je v plné tréninkové zátěži a v nejbližší době se vrátí i do ostrého zápasu.

Informace o utkání

Přímý přenos na TVCOM.cz zde.

Statistiky online na webu ČBF zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti