Upravit stránku
21. 10. 2018

Znovu doma. V pondělí!


Tohle je pořádný kvapík! Pardubičtí basketbalisté se právě nacházejí uprostřed třízápasové série, v níž mají pokaždé výhodu domácího prostředí. V pondělí vyzvou Děčín.

PŘEDEHRÁVKA 7. KOLA KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (4/0) vs. BK ARMEX Děčín (3/2)
pondělí 22. 10. v 18 hodin, SH Dašická

Ústí n. L., Hradec Králové, Svitavy a naposledy v sobotu Olomoucko. Čtyři zápasy = čtyři vítězství.

Beksa je dosud v NBL stoprocentně úspěšná, v pondělí bude usilovat o protažení vítězné série na číslo 5. Jejím soupeřem bude Děčín, jenž si vylepšil svoji bilanci sobotní přesvědčivou výhrou nad Ostravou v poměru 106:78 (nejvíce bodů: Šiška 22, Feštr 16, Kroutil 12, Pomikálek 11, Landa 10...). Vůbec poprvé v sezoně zůstal na jednociferném čísle ex-pardubický rozehrávač Lamb Autrey, jeho body - nastřílel jich 8 (střelba z pole 3/5) - však nebyly potřeba, Válečníci měli utkání zcela pod kontrolou.

Jinak stále platí, že Lamb je děčínským top-skórerem.

Jeho aktuální průměr činí 17,4 bodu (+9,6 doskoku): jistě není bez zajímavosti, že již třikrát zvládl ceněný double-double!!! Severočeši mají dalších pět střelců mezi 9 a 11 body: Klintona Carlsona (10,8), Lukáše Feštra (10,6), Filipa Kroutila (10,4), Ondřeje Šišku (9,4 + 4,2 asistence) a Tomáše Pomikálka (9,2). "Děčín má po delší době ve svém kádru zahraniční hráče. Lamba Autreyho velmi dobře známe, spolu s Klintonem Carlsonem svému týmu hodně pomáhají," uvedl kouč Levell Sanders.

Válečníci v minulém kole vysázeli Ostravě 106 bodů. V tomto kontextu lze zmínit, že jejich útočná produktivita je (zatím) výrazně vyšší na domácí palubovce, kde ve třech zápasech nastříleli postupně 99, 100 a 106 bodů (!), zatímco venku ani jednou nepřekročili 70bodovou hranici (69 a 68). Kvalita defenzivní fáze bude i v pondělním vzájemném souboji bezpochyby jedním z nejdůležitějších faktorů. "Víme, že Děčín je jeden z nejtěžších soupeřů v lize, ale i tento zápas bude hlavně o nás, o našem přístupu, o energii, jakou do utkání vložíme," řekl dále Levell Sanders.

"Celkově lze říci, že Děčín si i nadále zachovává své charakteristické herní rysy, tedy fyzickou hru, aktivitu na útočném doskoku atd. Co se týče hry, klíčové bude i to, abychom Děčínu neumožnili skórovat jednoduché koše v přechodové fázi."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti