Upravit stránku
25. 06. 2016

Změny v Kooperativa NBL


V příští sezoně 2016/2017 se Kooperativa NBL po třech letech vrátí k formátu s dvoukolovou základní částí a nadstavbou, pro niž se týmy rozdělí na horní a spodní šestku. 

Tento systém, který je platný pouze pro nastávající sezonu, si odhlasovaly ligové kluby.

Novinkou je plné zapojení týmu mistrů z Nymburka, jež čeká i Champions League FIBA. O účast v základní fázi druhé soutěže FIBA, Europe Cupu, bude v kvalifikaci usilovat BK JIP Pardubice (více informací přineseme v pondělí 27. června).

"Kompletní soutěžní program odehrají všechny kluby bez výjimky a tím dochází k výraznému zkvalitnění celé ligy. Osobně bych chtěl za dohodu na tomto formátu poděkovat všem klubům,“ podotkl Tomáš Kotrč, předseda Asociace ligových klubů Kooperativa NBL.

Dalším novým prvkem jsou čtvrtfinálové a semifinálové série hrané na 4 výhry. Ještě zásadnější změnou projde formát finále, kde se bude hrát jen na dva zápasy doma – venku, a rozhodovat bude rozdíl ve skore. První utkání se navíc odehraje na palubovce hůře postaveného celku po dlouhodobé části. Podle stejného principu se bude hrát i série o bronz. Týmy z 9.-12. místa po nadstavbě čeká fáze play-out, v níž se utká každý s každým dvoukolově se započítáním výsledků z dlouhodobé části. Poslední tým po play-out pak půjde do baráže se dvěma nejlepšími celky první ligy.

Asociace ligových klubů NBL zároveň ustavila zvláštní komisi, která bude mít za úkol na základě analýzy předložit klubům variantu nejvhodnějšího formátu soutěže pro další sezony, kdy už vstoupí do hry i více než týdenní pauzy na kvalifikace mistrovství Evropy a Světového poháru. ALK o budoucím formátu rozhodne v prosinci.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti