Upravit stránku
29. 10. 2018

Zemřel Ing. Karel Přibyl


Po dlouhé, těžké nemoci zemřel ve věku 72 let dlouholetý hráč a později trenér mládeže a význačný funkcionář našeho klubu, Ing. Karel Přibyl. 

S basketbalem začínal v rodném Jičíně a v Nové Pace, do Pardubic přišel po studiích na vysoké škole v Praze. Ihned se zařadil  k podkošovým pilířům Rudé hvězdy  a v letech 1971 – 77 a v nejvyšší soutěži za ni nastřílel 1012 prvoligových bodů.  Byl členem skvělého týmu, který v roce 1974 pro Pardubice vybojoval vůbec první medaili a poprvé v historii se pohyboval v horních patrech ligové tabulky. Poté krátce působil v pardubické Tesle, odkud přestoupil do Jaroměře a odehrál za ni řádku krásných sezón v I. národní lize. Úplně na závěr se vrátil k rodnému Jičínu a bavil se basketem v barvách Družstevníku Libáň.

Do našeho klubu se vrátil v roli trenéra mládeže v době, kdy dělali  první basketbalové krůčky jeho synové Karel a Marián, který to později dotáhl  až do seniorské reprezentace. Poté byl výraznou funkcionářskou osobností našeho klubu a zásadním způsobem se podílel na jeho přerodu z policejního na civilní klub a stál u vzniku BHC SKP Pardubice v roce 1992, v jehož rámci se stal prvním předsedou oddílu basketbalu. Lze říci, že se podílel velmi významně na skutečnosti, že mužský basketbal v kritických okamžicích v Pardubicích vůbec přežil, za což mu rozhodně  patří velké poděkování  a trvalá vzpomínka všech současných pardubických hráčů i příznivců basketbalu.

Celé rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti