21. 09. 2017

Ze Sibiu vezeme těsnou výhru

Výhrou o 1 bod v rumunském Sibiu vstoupili pardubičtí basketbalisté do kvalifikace FIBA Europe Cupu. Odveta se bude hrát 27. 9. v Tipsport aréně.

FIBA EUROPE CUP, 1. KOLO KVALIFIKACE:

BC CSU Sibiu vs. BK JIP Pardubice 78:79
(26:21, 11:15, 17:29, 24:14)

Hrálo se ve fantastické atmosféře, v hale pro 2000 diváků, která byla zaplněna z 90%. "Asi to byla nejbouřlivější atmosféra, v které jsme hráli evropský pohár," podotkl pivot Kamil Švrdlík. "V takové atmosféře se hraje dobře oběma týmům. Fanoušci nebyli negativní, ale povzbuzovali, zpívali... Hrálo se nám dobře."

O skvělý rozjezd se postaral zejména produktivní Jackson Kent, jenž rychle trefil dvě trojky a v polovině první čtvrtiny třemi šestkami posouval stav na 10:16. Několika ztrátami v řadě jsme však Sibiu nabídli možnost snadných bodů z protiútoků, a když k tomu domácí přidali i trojky, které hráči Sibiu nezřídka stříleli z rychlých protiútoků, po šňůře 19:5 z přelomu úvodních dvou čtvrtin přišel obrat (29:21).

První pětiminutovka druhé čtvrtiny skončila velmi nízkým skóre 3:4! Další navýšení náskoku - nejvýše osmibodového - už jsme hostitelům nedovolili, naopak, díky dvěma košům Kamila Švrdlíka a stejnému příspěvku Domineze Burnetta jsme se do přestávky přitáhli do nejtěsnějšího kontaktu.

V polovině třetí části hry skórovali najíždějící Jackson Kent, šestkující Scott Martin s Dominezem Burnettem a přes hlavu střílející Ondřej Kohout, a po šňůře 0:8 jsme byli vpředu o 8 bodů (44:52).

V první čtvrtině jsme inkasovali 26 bodů, ovšem od 11. do 26. minuty jsme jich Sibiu povolili jen 18!

V 27. minutě trefil šťastnou trojku v poslední sekundě limitu na útok Daiquan Walker, v 30. minutě Jackson Kent a Daiquan Walker poprvé posunuli rozdíl do dvouciferné podoby - 54:65.

Hned zkraje poslední čtvrtiny domácí trefili dva koše s faulem a rychlou šňůrou 8:0 - během pouhých 83 sekund - svou ztrátu téměř zlikvidovali. Hrálo se ještě agresivněji než v dosavadním průběhu utkání, v 33. minutě se bohužel po jednom ze soubojů pod košem zranil Dominez Burnett. Mezi 31. a 35. minutou jsme přidali pouze 2 body, ovšem v důležitém okamžiku přesně trojkoval z rohu hřiště Jackson Kent - a to hned dvakrát za sebou ze stejného místa, v rozmezí pouhých 17 sekund (65:73)!!!

Do závěrečné tříminutovky jsme šli s 6 body k dobru, ale Sibiu si pomohlo trojkou a po naší ztrátě v útoku Kinnard snížil na rozdíl jediného bodu (76:77). Stejný stav platil i v poslední minutě, ale 43 sekund před koncem Kinnard otočil stav a nájezd Domneze Burnetta byl neúspěšný.

Domácí však nezvládli zakončit svůj poslední útok a zbylo ještě 2,2 sekundy na odpověď - po time-outu jsme vhazovali míč na útočné polovině hřiště, Viktor Půlpán přesnou přihrávou vyzval k vítězné střele Domineze Burnetta a ten nepohrdl. "Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme tenhle zápas urvali a vyhráli," cení sí venkovního úspěchu Kamil Švrdlík. "Je to sice jen o bod, ale je to výhra. Každopádně rozhodovat se bude až ve druhém utkání v Pardubicích, jsme teprve v poločase."