Upravit stránku
19. 01. 2016

Zdoláme Slunetu i potřetí?


Beksa v minulém kole přehrála potřetí v sezoně Ostravu, před rekordní návštěvou své historie, a o to samé - o třetí výhru ve vzájemných duelech - bude usilovat v Ústí.

26. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. (8/15) vs. BK JIP Pardubice (14/10)
středa 20. 1. v 18 hodin

Předchozí dvě vzájemná utkání se Slunetou jsme vyhráli, a byť v obou případech nijak velkým rozdílem (o 4, resp. o 5 bodů), pokaždé jsme měli koncovku pod kontrolou.

Soupeř, který se zatím pohybuje těsně pod linií play-off (na 9. místě aktuálně ztrácí na postupovou osmičku dvě vítězství), prohrál tři zápasy v řadě. V minulém kole, navzdory absenci zraněného klíčového rozehrávače Michala Čarneckého, však hodně potrápil Prostějov a podlehl 85:96 (nejvíce bodů: Barham 26, Abercrombie 25, Pecka 13).

A pivot Cory Abercrombie? V předchozích třech duelech nastřádal celkem 55 bodů, z toho do koše prostějovských Orlů jich vysázel 25! "Naším cílem bude nepouštět elitní ústecké střelce k volným střelám, naopak je tlačit do těžších pozic, a eliminovat podkošové hráče, nejen zmíněného Abercrombieho, ale i Pecku," řekl dále Tomáš Bartošek.

Podle něj bude klíčový výkon v defenzivní fázi, který se mu v minulém kole zamlouval. "Rádi bychom navázali na dobré obranné momenty z domácího zápasu proti Ostravě. Tam jsme v mnoha pasážích ukázali naši pravou tvář, takovou, jakou bychom se chtěli prezentovat," doplnil pardubický kouč.

Top-skóreři obou týmů:

Ústí - A. Barham 14,7, L. Pecka 13,2, C. Abercrombie 10,6, M. Čarnecký 9,7, S. Votroubek 8,1, D. Kendrid 7,4...
Beksa - L. Autrey 14,7, D. Pandula 13,7, K. Švrdlík 12,6, J. Wall 10,7, V. Půlpán 7,5, O. Kohout 6,9, R. Nečas 6,3...

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti