Upravit stránku
09. 12. 2021

Zaslouženě!


Dohrávku 11. kola Kooperativa NBL lépe zvládla Beksa, která v domácím prostřetí přestřílela Kolín 90:86. Jak středeční bitvu hodnotili trenéři a hráči obou týmů?

Ohlasy po utkání

Dino Repeša (trenér domácích):
"Chtěl bych pogratulovat mým hráčům, ale zvlášť bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří přišli. Byli pro nás velmi důležití, byli naším šestým hráčem. Na konci jsme v nich měli naši výhodu, atmosféra v hale byla skvělá! K zápasu... Na začátku jsme byli trošku nervózní, což je asi normální po dvou porážkách. Tak 25 minut jsme hráli dobrou obranu, i když nějaké chyby jsme udělali, například Mareš nemůže střílet volné trojky, na Petráše, který je dominantním pivotem, musíme hrát pod košem fyzičtěji. Nakonec ale musíme být spokojeni. Doufám, že budeme stejně pokračovat i v dalším důležitém zápase, který nás v sobotu čeká proti Olomoucku."

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"My jsme určitě rádi, že jsme vyhráli, protože Kolín byl v tabulce před námi a každá výhra s takovým soupeřem se nám hodí. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, nicméně hráli jsme na domácí palubovce a pokud chceme v play-off pomýšlet minimálně na semifinále, musíme takovéto týmy doma porážet. Myslím si, že ačkoliv jsme dostali 86 bodů, bránili jsme docela dobře, v útoku jsme trefili otevřené a pak i nějaké těžké střely, to se pak hraje lehčeji. Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě."

Dantez Walton (hráč domácích):
"Pro nás je to velmi potřebné a cenné vítězství. Jsem moc rád, že jsme tenhle zápas zvládli, i proto, že Kolín byl v tabulce nad námi. Líbilo se mi, jak jsme hráli, ale hlavně se mi líbila koncovka. Celé utkání nás držel Vyo, na konci nás podržel svými trojkami i Peky. Celkově bych řekl, že jsme hráli dobře v útoku: trefili jsme hodně trojek, zároveň jsme byli schopni skórovat i zpod koše, což je super. Nastřílet 90 bodů je skvělý výkon, nicméně si myslím, že jsme vyhráli především díky obraně. V tréninku bychom se na ni měli i nadále soustředit."

David Pekárek (hráč domácích):
"Po celých 40 minut to byl vyrovnaný zápas. Kolín byl silnější, vyšší, takže jsme hodně bojovali na doskoku, ale zvládli jsme to. Poměrně slušně se nám podařilo ubránit Adama Číže, 14 bodů je na jeho poměry podprůměrné, takže s tím můžeme být spokojeni. Co se týče mě, je pravda, že hráče soupeře znám a v některých situacích jsem trošku tušil, co by mohli udělat. Pro mě to byl příjemný zápas, mám v Kolíně spoustu kamarádů, ale samozřejmě jakmile se začalo hrát, nemohl jsem se na to ohlížet."

Miroslav Sodoma (trenér hostů):
"Nejprve gratuluji Pardubicím k výhře. Myslím si, že zápas byl zajímavý, vyrovnaný, ale my jsme prakticky celou dobu něco dotahovali. O něco jsme se stále snažili, ale nikdy jsme se nedokázali dostat dopředu. Všechny statistiky jsou stejné nebo vyrovnané, až na jedinou, a to jsou trojky: domácí jich dali o 8 více, a ještě k tomu s úspěšností 47%, což u nich nebývá zvykem. To je to, co udělalo rozhodující rozdíl."

Jiří Jelínek (hráč hostů):
"Myslím si, že divácky to bylo asi atraktivní utkání. Byl to tvrdý zápas, bohužel plný spousty chyb a laciných košů na obou stranách. Ke konci už to bylo dáme nebo nedáme, bohužel se rozstřílel David Pekárek, který dal čtyři trojky a to nás stálo vítězství."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti