Upravit stránku
02. 03. 2024

Zasloužená výhra


Tím nejlepším možným způsobem, energickým výkonem hned od první čtvrtiny, si Beksa došla pro zcela zasloužený triumf v hale USK Praha. Díky třetí výhře v řadě jsme vylepšili naši ligovou bilanci již na 15/13.

6. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

USK Praha vs. BK KVIS Pardubice 54:73
(12:32, 19:14, 10:12, 13:15)

I nadále jsme počítali výrazné ztráty. Do hry se sice vrátili Petr Šafarčík a Tyere Marshall, leč zdravotní problémy stále nepouštějí na palubovku Davida Pekárka, Kamerona Chatmana a Josefa Potočka, navíc ve třetí čtvrtině nuceně odstoupil kvůli zranění další z osových mužů Tomáš Vyoral. Navzdory celé řadě nepříznivých okolností (včetně problémů s fauly několika hráčů) jsme však důležitý zápas proti též nekompletním domácím zvládli na jedničku a zapsali jsme třetí ligové vítězství v řadě.

Průběh utkání

První koš sice trefil domácí pivot Bienvenu Mbida, avšak byl to jediný moment v celém průběhu utkání, kdy byli Pražané bodově vpředu. Petr Šafarčík záhy dvěma přesnými trojkami (a celkem 8 rychlými body) nastartoval ofenzívní mašinu Beksy a rozdíl ve skóre neustále narůstal. Dařily se nám ukázkové spolupráce guardů s pivoty, přesně jsme stříleli z dálky, a když jsme mezi 7. a 9. minutou nastříleli 10 bodů v řadě, odskočili jsme do 19bodového trháku (stav 8:27). Snovou první čtvrtinu uzavřel naší čtvrtou trojkou Tyere Marshall a zaokrouhlil rozdíl na rovných 20 bodů. V úvodní části jsme proměnili 7 z 9 dvojek a 4 z 6 trojek (USK trefil jen každou čtvrtou střelu z pole - 4/16), a nebýt 7 minel z čáry trestného hodu (6/13), mohl být rozdíl ve skóre ještě o poznání výraznější.

Ve druhé čtvrtině jsme několikrát navýšili vedení na 21 bodů, ovšem domácí využili několika našich míčových ztrát a do přestávky snížili svou ztrátu na 15 bodů. Na přelomu obou poločasů, od 18. do 24. minuty, jsme více než 6 minut ani jednou neskórovali: minuli jsme 10 střel za sebou a přidali i 5 míčových ztrát a USK se přitáhl na 13 bodů (25. minuta - 35:48). Blíž už jsme naše hostitele nepustili, naopak, mezi 28. a 36. minutou jsme šňůrou 6:18 navýšili rozdíl na maximálních 26 bodů (stav 43:69).

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Frank Kuhn (trenér domácích):
„Samozřejmě je škoda, že jsme prohráli. Ale na to, s jakou sestavou jsme dnes nastoupili, dokázali jsme s mladými hráči podat kvalitní výkon a jsem na své hráče hrdý. Dokázali soupeře ubránit na 12 bodů ve třetí a 15 bodů ve čtvrté čtvrtině. Máme 20 asistencí, což ukazuje, že kluci chtějí hrát týmově. Navíc máme jen 9 ztrát, což je také dobré číslo a je to známka konzistence v naší hře. Bohužel jsme minuli množství volných střel, za tři body jsme to měli jen 10 procent a jen 46 procent zevnitř. Hosté byli lepší po fyzické stránce a úspěšnost střelby měli na úrovni 60 procent, takže tam vidím hlavní rozdíl a důvod, proč jsme prohráli. Ale měli jsme nezkušený tým, doufám, že příští týden budu mít k dispozici opět celou soupisku a vrátíme se zpátky k dobrým výkonům. Přesto jsem hrdý na své hráče a na týmový výkon, který jsme podali.”

Matouš Brunner (hráč domácích):
„Nastoupili jsme v omezené sestavě. Já jsem byl rád za tu minutáž, kterou jsem dostal. Padlo mi tam pár těžkých střel za tři body. Doufám, že v následujících zápasech budeme vyhrávat a dostaneme se výš v tabulce.”

Vanja Miljkovič (trenér hostů):
„Gratuluji svému týmu k výhře. Těší mě, že jsem mohl dát prostor i mladým hráčům z lavičky. Zlepšují se od zápasu k zápasu. V první polovině jsme ukázali přesně to, co jsme chtěli, v druhé části jsme však poněkud stagnovali v útoku a snažili se příliš improvizovat. Nenahrávali jsme si a to byl jeden z problémů, ale měli jsme fantastickou obranu, soupeře jsme téměř celou třetí čtvrtinu drželi na 6 bodech. Mrzí nás samozřejmě zranění Vyorala, pravděpodobně bude mimo na delší dobu, ale musíme se s tím popasovat. Pokračujeme dál, máme čas na zotavení pro další hráče, protože hrajeme až za týden.”

Matyáš Vrábel (hráč hostů):
„Pro nás bylo nejpodstatnější, že jsme dokázali navázat na výhru s Ústím. Zápas jsme zvládli naprosto skvěle, takže pro nás je tato výhra hrozně cenná i tím, že postrádáme hráče ze základní pětky. A to se nám tady ještě zranil Tomáš Vyoral. Snad to nebude tak vážné. Celkově k zápasu bych řekl, že od první minuty jsme dokázali hrát s velkou energií, která nám pomohla, abychom byli vždy bodově nad USK, myslím, že ani dokonce nevedl. Z naší strany byl výkon docela konzistentní, i když jsme tam samozřejmě měli nějaký výpadek. Celkově si ale myslím, že jsme byli lepším týmem po celý zápas.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti