Upravit stránku
12. 04. 2021

Zasloužená výhra


Fantastickým druhým poločasem, který ovládla drtivě o 26 bodů (!), si Beksa v neděli večer došla pro přesvědčivé vítězství v Brně. Ambiciózní domácí tým nakonec přehrála 117:96.

Oboustranně ofenzivní festival začal hned od úvodního rozskoku.

Často se nestává, aby v prvním poločase oba soupeři nasázeli více než 50 bodů (56:51).

"V první půli jsme sice dali 51 bodů, což je hezké, ale dostat jich 56, a projevem na hřišti hrát druhé housle, to bylo prostě málo," káral trenér Adam Konvalinka svůj tým za úvodní dvacetiminutovku. Domácí velmi přesně stříleli z dálky, ale především využívali našich chyb k jednoduchým zakončením. "Do zápasu jsme nevstoupili s takovou energií, s jakou jsme chtěli, soupeř nás přehrával z protiútoků," poukázal rozehrávač Michal Svojanovský na neuvěřitelných 22 (!) bodů, které Brno skórovalo z rychlých protiútoků!

Dvakrát v průběhu druhé čtvrtiny jsme byli pozadu až o 10 bodů (14. minuta - 45:35, 19. minuta - 56:46).

Přelom obou poločasů, konkrétně úsek mezi 19. a 23. minutou, však skončil poměrem 3:16 a od tohoto momentu už jsme nepustili Brno před sebe. "Rozhodlo to, že jsme se rozpohybovali z první poloviny utkání," okomentoval Adam Konvalinka rozhodný druhý poločas. "Od začátku druhé půle se toho hodně změnilo, myslím, že jsme byli lepším týmem. V nějakých momentech i šťastnější, protože nám padly až neuvěřitelné střely, ale vybrali jsme si to minule doma s Kolínem, kdy jsme měli trojky 10% a v Brně se nám to trošku vrátilo," zmínili famózní úspěšnost tříbodové střelby činící 60% (14/23)!!!

Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že zpoza tříbodového oblouku se trefilo hned devět hráčů, mezi nimiž vyčníval rozparáděný křídelník Josef Potoček. "V transu jsem nebyl, jenom jsem dělal to, co mám dělat a ono tam skoro všechno spadlo," pousmál se Pepíno, jenž trefil všechny čtyři své trojky v závěrečné dvanáctiminutovce. "Jsem rád, že jsem mohl pomoct svému týmu k vítězství," radoval se z druhé výhry Beksy v řadě.

Po přestávce nás nezastavila ani zónová obrana domácích. "O hře do zóny jsme se bavili hned po zápase s Kolínem, který nás změnou obrany vyvedl z míry. Ukázali jsme si nějaké věci na videu, pracovali jsme na tom na trénincích a v Brně jsme se s tím popasovali dobře," spokojeně konstatoval kouč Beksy.

Prosazovali jsme se zejména díky rychlé přechodové fázi, mnohokrát i díky velmi rychlým zakončením z dálky: bleskurychle přenést míč z obranné na útočnou polovinu hřiště a okamžitě hledat elitní střelce, připravené v oblíbených pozicích za obloukem, to byl účinný recept na brněnskou obranu. "V Brně to bylo s hrou do zóny úplně jiné než předtím proti Kolínu, kdy jsme měli velký problém se prosadit. Pomohlo nám, že jsme rychle dali tři trojky za sebou," podotkl Josef Potoček.

Klíč k úspěšnému výsledku však tkvěl v první řadě na obranné polovině.

Zatímco naše útočná produktivita zůstávala konstantní (počet bodů v jednotlivých čtvrtinách 26, 25, 34, 32), ta brněnská s jednotlivými čtvrtinami klesala: 30, 26, 23, 17. "96 inkasovaných bodů sice mluví samo za sebe, na druhou stranu ve druhé půli jsme jich inkasovali 40, což na venkovní palubovce není tak hrozné," řekl Adam Konvalinka. V defenzivní činnosti se jeho tým v rozhodných pasážích dokázal zkonsolidovat a vytvořil si postupně až 23bodový náskok. "V určitých pasážích jsme byli schopni odehrát tři čtyři hodně dobré obrany, naopak sami jsme dokázali skórovat a v tu chvíli mít šňůru 6 až 8 bodů, na kterou soupeř těžce odpovídal."

Jaké aspekty nám zajistily vítězství, nad Brnem již páté v sezoně? "V útoku nám tam spadlo snad všechno, ale zmínil bych hlavně bojovnost," odpověděl Josef Potoček, jeden z osmi (!) dvouciferných střelců Pardubic. "Rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme dali hodně otevřených střel a bodů z rychlých protiútoků. V závěru už jsme si dokázali výhru pohlídat," doplnil jej Michal Svojanovský. Hodnocení uzavřel jednou větou trenér Adam Konvalinka: "Troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě."
 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti