Upravit stránku
01. 02. 2021

Zápas dvou rozdílných poločasů


Beksa přetlačila v nedělním zajímavém východočeském derby Královské sokoly v poměru 85:79. Jak důležité utkání hodnotili trenéři a hráči obou týmů?

Ohlasy po utkání

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Myslím si, že v první půli jsme předváděli poměrně slušnou úroveň basketbalu. Drželi jsme plán, to, na čem jsme se domluvili. Pak bohužel zase přišlo uspokojení, nechali jsme soupeře rozehrát. Nemůžeme počítat s tím, že Hradec bude mít 13% trojky celý zápas. Vrátili jsme je do zápasu vlastními chybami a na konci už to bylo trošku hop nebo trop."

 

T. J. Dunans (hráč domácích):
"Dnešní vítězství je pro nás velmi důležité. Potřebovali jsme ho, abychom si upevnili naši pozici na 6. místě. Hradec Králové má velmi kvalitní tým, i proto jsem moc rád, že jsme vyhráli. Hlavním faktorem, který nás dovedly k výhře, byla naše obrana. Vždycky, když jsme přestali bránit tak, jak jsme měli, toho Hradec využil a dával jednoduché koše, ale když jsme v obraně hráli to, co jsme chtěli, měli jsme navrch."

 

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Myslím si, že to byl zápas dvou poločasů. V prvním jsme hráli velice dobře hlavně na obranné polovině, kde jsme získali spoustu balónů, chodili jsme do protiútoků a trefovali jsme střely. Pak jsme se jakoby trošku ukolébali a druhý poločas to bylo trošku trápení. Naše obrana nebyla ideální, Hradec trefil několik otevřených střel a můžeme být rádi, že jsme zápas dovedli do vítězného konce. Máme čtyři vítězství v řadě, což se nám od začátku sezony nepovedlo a doufám, že naši dobrou formu potvrdíme i v Ostravě. Určitě to bude těžký zápas, musíme se na něj dobře připravit."

 

Josef Potoček (hráč domácích):
"Vyhráli jsme, to je v naší situaci nejdůležitější. Do utkání jsme vstoupili s velkou energií, což se pozitivně projevilo na vývoji skóre. První půle byla výborná, ale ve druhém poločase jsme bohužel polevili a zápas se zdramatizoval. My jsme se dopouštěli zbytečných ztrát, také jsme měli problém se zónovou obranou soupeře. Nakonec jsme to ale zvládli a máme další výhru."

 

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Měli jsme velice dobrý vstup do zápasu. V první půlce jsme plnili to, co jsme měli, hráli jsme rychle, což na soupeře platilo. Ve druhé půlce jsme se nechali trošku zpomalit a rozhodit jejich zónovou obranou a nakonec z toho byla přetahovaná až do konce. Samozřejmě jsme spokojeni s vítězstvím, ale myslím si, že zápas jsme si mohli udělat lehčí."

 

Lubomír Peterka (trenér hostů):
"Gratuluji Pardubicím k vydřenému vítězství. My jsme bohužel totálně zaspali první čtvrtinu. Vstup jsme měli katastrofální a táhlo se to s námi celý první poločas. V šatně jsme si nějaké věci ujasnili, kluci se pak vrátili do zápasu, ale stálo nás to hodně sil. Pak se i nějací hráči vyfaulovali a domácí si koncovku zkušeně pohlídali. Zasloužené vítězství Pardubic, ale zadarmo ho neměly. Mrzí mě propad v prvním poločase."

 

Lukáš Kantůrek (hráč hostů):
"Pocity mám trochu smíšené. Problém byl začátek: řekli jsme si, že nesmíme nechat střílet domácí střelce a začali jsme tak, že Josef Potoček nám dal tři trojky... Byli jsme schopni trochu zlepšit obranu a vrátit se do zápasu, v druhé půlce už to byl vyrovnaný zápas. Na konci domácí podrželi Tomáš Vyoral a T. J. Dunans, vyhrál lepší tým."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti