Upravit stránku
01. 05. 2023

Zápas 6: Ústí n. L. vs. Beksa


Jeden krok zbývá pardubickým basketbalistům k dosažení kýžené mety: postupu mezi nejlepší čtyři týmy Kooperativa NBL. Čtvrtfinálový zápas číslo 6 se bude hrát na ústecké palubovce v úterý 2. května.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 6:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice
úterý 2. 5. v 18:00 | Sportcentrum SLUNETA

Nesmírně důležité sobotní utkání číslo 5 jsme zvládli skvěle, ovládli jsme jej zcela jasně 98:71!

Jak však bezprostředně po zápase jednomyslně znělo z tábora Beksy: je to opět jen za jeden bod, nejedná se o konec série!

Ta se na sever Čech přesouvá za příznivého stavu 3 - 2 pro pardubický tým. "Myslím si, že třetí výhru v sérii jsme si zasloužili, protože od 1. minuty pátého zápasu jsme hráli výborně. Postupně jsme si vybudovali výrazný náskok, podíl na tom měla především naše zlepšená obrana. Takhle chceme hrát i dál, potřebujeme navázat na náš výkon na obou polovinách hřiště i v šestém utkání," burcuje podkošový hráč Mateo Čolak. Jednoznačný průběh pátého duelu umožnil pardubickým trenérům jednu podstatnou věc: "Z našeho pohledu je dobré, že jsme v pátém utkání série mohli rozložit síly mezi více hráčů. Nikdo nemusel hrát nějaké větší minuty, takže fyzicky bychom na tom měli být v dalším pokračování série dobře," uvedl asistent trenéra Vanja Miljković.

Klíčový pivot Robert Rikić strávil na palubovce jen lehce přes 14 minut, ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral 17,5, americký guard DeMarco Dickerson 22... "Právě to, jakou energii vložíme do šestého zápasu, bude jedním z klíčových faktorů," míní Vanja Miljković. "Dalším bude naše hra na obranné polovině hřiště. Ve druhém poločase předcházejícího zápasu jsme ji výrazně zlepšili a díky tomu jsme získali třetí bod v sérii. Naše obrana byla na takové úrovni, jako během dlouhodobé části sezony, a když na to navážeme i nyní v Ústí n. L., věřím, že dosáhneme na úspěšný výsledek."

Čili na vítězství, které by neslo přívlastek postupové. "Samozřejmě bychom velice rádi ukončili sérii už v šestém utkání, ale zároveň jsme si velmi dobře vědomi toho, že musíme předvést náš nejlepší basketbal," dodal asistent kouče Dina Repeši.

Na ústecké palubovce jsme v letošní sezoně dokázali již třikrát zvítězit: dvakrát v dlouhodobé části a naposledy ve čtvrtfinálovém duelu číslo 4. Celý tým je odhodlaný přidat v úterý další výhru. "Důležité bude, abychom si dali pozor na útočné doskoky soupeře. Vzhledem k tomu, že Ústí je střelecky velmi zdatným týmem, nemůžeme si dovolit dávat mu druhé či třetí šance ke skórování a nechat domácí, aby se rozstříleli," zdůraznil Mateo Čolak. "V sérii vedeme 3-2 a máme tím mírnou výhodu, ale pořád musíme zůstat maximálně koncentrovaní. Očekáváme bojovné utkání, které vyhraje ten, kdo bude chtít víc!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti