24. 04. 2019

Zápas 4: Beksa vs. Olomoucko

Není kam uhnout! Beksa je přitlačena zády ke zdi: ve čtvrtfinálové sérii s Olomouckem ztrácí již 0-3 na zápasy a ve středečním čtvrtém duelu bude hrát proti konci sezony.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS Č. 4:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko
středa 24. 4. v 18 hodin, SH Dašická

Zápas číslo 3 jsme skvěle rozehráli a rychle jsme byli vpředu až o 16 bodů! Jenže slibné vedení jsme velice rychle prohospodařili: ve druhé čtvrtině Olomoucko trefilo neuvěřitelných 8 trojek (!) a na přestávku již šlo s osmi body k dobru!!! Ve druhé půli rozdíl ve skóre postupně narostl až na maximálních 22 bodů a navzdory našemu závěrečnému finiši jsme soupeři třetí bod nesebrali. Hanácký tým má nyní k dispozici první mečbol. "Je načase, abychom začali ještě více bojovat," burcuje trenér Levell Sanders.

V podobném duchu hovořil i rozehrávač Donovan Jackson, jenž v úterý vůbec poprvé zasáhl do čtvrtfinálové série. "Doufám, že z naší strany to ve čtvrtém utkání bude výrazně lepší, protože jinak nám skončí sezona a to nikdo z nás nechce," zdůraznil autor 26 bodů v Utkání 3 (střelba z pole 7/12, z toho trojky 4/9, trestné hody 8/9).

Jaké zásadní faktory budou mít vliv na to, zda se dokážeme udržet v sérii?

Trojky.

Ve třech předchozích zápasech Olomoucko trefilo 33 trojek, což činí výtečný průměr 11 na utkání (navíc s velmi dobrou týmovou úspěšností 39%). Září zejména Jure Pelko (10/20) s Lukášem Palyzou (10/22), i Thomas Dunans už nám nasázel 5 trojek. Beksa proměnila 25 trojek s úspěšností 32%.

Doskoky.

Ve všech třech dosavadních zápasech jsme za Olomouckem v této činnosti zaostali (42 - 32, 37 - 33, 46 - 42). I když Olomoucko angažovalo nejlepšího doskakovače ligy Petra Bohačíka, jsou tato čísla překvapivá. Hlavně smrtících 17 útočných doskoků soupeře ve třetím duelu je až příliš vysoké číslo.

Sebevědomí.

Tento faktor není měřitelný, nicméně není pochyb o tom, že právě sebevědomí a víra v to, že i za stavu 0 - 3 se stále hraje o semifinále, bude hrát zcela klíčovou roli. "Jdeme zápas od zápasu," zní velmi častá fráze ze sportovního prostředí. Jenže právě teď, v aktuální situaci, je pro Beksu zásadní, aby se touto frází řídila. Zápas 4, to je to jediné, co ji teď musí zajímat.