Upravit stránku
24. 04. 2023

Zápas 3: Ústí n. L. vs. Beksa


Za nerozhodného stavu 1 - 1 na zápasy se čtvrtfinálová série mezi Beksou a Ústím n. L. přesouvá na sever Čech. Úterní utkání číslo 3 vysílá v přímém přenosu ČT sport.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 3:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice
úterý 25. 4. v 17:10 | Sportcentrum SLUNETA

Ani jeden z úvodních dvou duelů, hraných v pardubické Sportovní hale Dašická, nedospěl do dramatické koncovky.

Vstupní zápas pro sebe získala Beksa rozdílem 10 bodů, o den později dvouciferně (dokonce o 13 bodů) triumfovala SLUNETA.

O důležitosti třetího střetnutí není třeba nijak zvlášť hovořit. "Série je 1-1, ale my ji bereme zápas po zápasu. Ten příští zase začíná za stavu 0:0 a my ho jednoznačně chceme vyhrát," odhodlaně tvrdí pivot Jan Štěrba. Otázkou zůstává, jakou sestavu budou mít trenéři Repeša s Miljkovićem k dispozici. Se zraněním laborující stěžejní centr Robert Rikić zatím do série vůbec nezasáhl, rozehrávač Petr Šafarčík si v sobotním druhém duelu obnovil zranění, které jej na začátku nadstavbové části vyřadilo ze hry na dlouhých 9 týdnů.

V obou úvodních zápasech nás velmi trápil zejména produktivní křídelník Spencer Svejcar, jenž nám nasypal celkem už 9 trojek (s vynikající úspěšností 56,3%) a pokaždé nastřílel 24 bodů! Výrazné (nejen) bodové příspěvky však zajišťují i další Američané: Tony Hicks, Kristopher Martin a Delvon Johnson. "Obranu musíme zlepšit," velí Jan Štěrba.

"Výkon, jakým jsme se prezentovali ve druhém utkání na obranné polovině hřiště, byl asi náš nejhorší v letošní sezoně." Co konkrétně musíme pozvednout na vyšší level? "Je potřeba víc komunikovat, hrát agresivněji, nenechat soupeřovy hráče tak snadno doskakovat a dávat lehké koše… Zkrátka hrát tak, jak je potřeba hrát v play-off!"

V neděli měli hráči volný den, v pondělí absolvovali společný trénink. "Mezi zápasy není moc času na přípravu, měli jsme jen jeden trénink. Snažíme se dál pracovat na věcech, které jsme dělali před prvními dvěma zápasy. V samotném utkání musíme hrát s vyšší energií na obranné polovině, zvlášť v obraně 1 na 1," zdůraznil trenér Dino Repeša.

"Velice důležité bude i to, abychom se adaptovali na styl rozhodování ze strany rozhodčích, protože s tím jsme měli v prvních dvou utkáních problémy." Ztráta jednoho domácího zápasu vůbec nic nemění na týmovém odhodlání, uhrát si v této čtvrtfinálové sérii postup do sérií o medaile. "Všichni v týmu jsou maximálně motivovaní. Zbývá nám získat 3 výhry k našemu cíli, který jsme si dali, a pevně věříme, že postupnými kroky se nám ho podaří splnit," doplnil kouč Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti