Upravit stránku
26. 05. 2023

Zápas 2: Beksa vs. Nymburk


Poslední domácí zápas v letošním ročníku NBL je tady! Beksa v něm bude odvracet konec sezony: chce-li vrátit sérii o 3. místo k rozhodujícímu utkání zpět do Nymburka, bezpodmínečně potřebuje zvítězit.

PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, O 3. MÍSTO, ZÁPAS Č. 2:

BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk
sobota 27. 5. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Oba týmy se v prvním utkání musely vyrovnat s několika absencemi, přičemž ty pardubické byly velice citelné: kvůli zranění ze semifinálové série trenérům scházejí (a bohužel budou scházet i v dalším průběhu série) ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral se stěžejním centrem Robertem Rikićem, nemoc nepustila do hry dalšího podkošového muže Matea Čolaka. Beksa přesto ještě v závěru třetí čtvrtiny zaostávala za domácím favoritem pouze o 4 body, ovšem Nymburk nastřádal na přelomu závěrečných dvou částí hry 11 bodů v řadě a definitivně nám ukázal záda. "Tři čtvrtiny jsme dělali maximum možného, pak už jsme bohužel neměli víc energie," ohlédl se trenér Dino Repeša za čtvrtečním úvodním duelem série o 3. místo.

Krátká série o bronzové medaile se hraje jen na dvě vítězná utkání, tudíž je nasnadě, že pro pardubický tým není jiná cesta, než zvítězit a srovnat sérii na 1 - 1. "Zkusíme pro to udělat maximum," burcuje Dino Repeša. "Uvidíme, zda se nám podaří vrátit do hry Matea Čolaka, což by bylo důležité, protože každý hráč navíc do rotace nám pomůže," přeje si kouč Beksy návrat alespoň jednoho z výše zmíněné trojice. Jaký zásadní faktor povede ke kýženému srovnání série? "V situaci, v jaké se nacházíme, každý hráč musí odehrát svůj nejlepší zápas, podat nejlepší výkon, jakého je schopen. Opravdu každý hráč!" zdůraznil Dino Repeša před posledním domácím zápasem v sezoně.

"Musíme přidat na důrazu v obraně," míní křídelník David Pekárek

Peky, první zápas série jsme odehráli bez tří stabilních hráčů, což znamenalo jednak užší rotaci, druhak některé hráče v jiných rolích, než na jaké jsou zvyklí. Jak jsme to podle tebe zvládli v této nezáviděníhodné situaci?
"Vzhledem k tomu, že jsme prohráli o 18 bodů, jsme to nezvládli... Myslím si, že do poločasu jsme se ještě drželi, ale druhý poločas byl z naší strany tragický, zejména v obraně. Dostat 93 bodů je hrozně moc, s tím nebudeme vyhrávat."

Mezi zápasy byla pouze jednodenní pauza. Co se dá za tak krátkou dobu zlepšit?
"Jednoznačně musíme být lepší v obraně, přidat na důrazu. Hlavně se musíme rychleji vracet do obrany. Jakmile jsme se postavili do hry 5 na 5, dokázali jsme Nymburk zastavit, ale oni nás hodně trestali rychlým přechodem dopředu, i po inkasovaných koších: rychle vyhodili, a než jsme se stihli postavit, už zakončovali, nebo z toho byl faul. Na tom potřebujeme do soboty zapracovat."

My pochopitelně nechceme, abychom dnes hráli poslední utkání v sezoně, protože se chceme vrátit k rozhodujícímu duelu do Nymburka. Co ale víme, že to dnes bude poslední zápas v domácí hale. Jak se těšíš na domácí rozlučku se sezonou?
"Já věřím, že doma předvedeme lepší výkon. Myslím, že si trošku zvykneme na novou sestavu, bez zraněných hráčů, a počítám s tím, že se do Nymburka ještě vrátíme. Rád bych poprosil fanoušky, aby nás v tom podpořili a společně to dotáhněme do rozhodujícího třetího zápasu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti