Upravit stránku
24. 05. 2023

Zápas 1: Nymburk vs. Beksa


Krátká série o 3. místo, v níž se utkají dva neúspěšní semifinalisté, bude rozehrána ve čtvrtek úvodním zápasem na nymburské palubovce. Podaří se Bekse úspěšně vykročit za bronzovými medailemi?

PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, O 3. MÍSTO, ZÁPAS Č. 1:

ERA Basketball Nymburk vs. BK KVIS Pardubice
čtvrtek 25. 5. v 18:00 | Sportovní centrum ČUS Nymburk

Setřást ze sebe pochopitelné zklamání ze semifinálového neúspěchu, který navíc přišel až v rozhodujícím zápase číslo 7.

To je první, naprosto zásadní předpoklad medailového konce sezony.

"Vyřazení v semifinále, navíc v utkání číslo 7, pro nás bylo samozřejmě hodně smutné, ale už to nevrátíme. Z našeho týmu teď cítím velké odhodlání získat bronzové medaile," burcuje podkošový hráč Jan Štěrba. "Po semifinálovém vyřazení bych nemluvil o zklamání, protože pokud dáte do hry maximum, výsledek by neměl ovlivnit vaši náladu," míní trenér Dino Repeša. "Myslím, že 80 až 90% našeho týmu udělalo v posledním utkání v Děčíně maximum, ale soupeř byl zkrátka o něco lepší a postoupil. Naši hru provázely v minulé sérii nějaké limity, kterých se teď, v sérii o 3. místo, zkusíme vyvarovat," řekl dále kouč Beksy.

Osmnáctinásobní čeští šampióni vypadli - taktéž po porážce v sedmém duelu - s Opavou. "Domácí mají dost kvalitních, talentovaných hráčů. Nelze mluvit pouze o jednom nebo o dvou hráčích, protože mají 10 hráčů, kteří mohou dát 15 bodů. Soustředit se proto musíme na individuální kvality každého hráče," uvedl Dino Repeša na adresu nymburského týmu.

"Nymburk má velmi dobrou přechodovou fázi z obrany do útoku, jeho hráči jsou také velmi aktivní na útočném doskoku, takže především tyto aspekty soupeřovy hry musíme eliminovat."

Podobně jako Jan Štěrba, i pardubický trenér je přesvědčen o tom, že k medailovému ukončení letošní sezony bude mít mnohem blíže tým, který bude chtít víc. "Co se týče celé série, myslím, že rozhodující bude motivace. V zápasech o medaile, ať už v lize, nebo v poháru, bývá číslo jedna právě motivace, nikoliv kvalita týmů, což je dobře, protože budeme hrát proti velice kvalitnímu týmu. V sezoně jsme to měli s Nymburkem 2-2. Uděláme maximum, abychom získali medaili, na kterou Pardubice čekají 5 let," dodal Dino Repeša.

"Z našeho týmu cítím velké odhodlání získat medaili," burcuje Jan Štěrba

Honzo, série o 3. místo nejsou z mentálního pohledu jednoduché. Jde stále o medaili, ovšem oba týmy se musejí velmi rychle vyrovnat se semifinálovým zklamáním. Co podle tebe rozhodne nadcházející sérii s Nymburkem, když pomineme čistě basketbalové faktory?
"Sérii o 3. místo bude podle mě rozhodovat jediný faktor: kdo ho bude chtít víc. Medaili získá tým, který bude mít větší motivaci, ukáže větší odhodlání a touhu. 

Jak jsme na tom v tomto směru my?
"Vyřazení v semifinále, navíc v utkání číslo 7, pro nás bylo samozřejmě hodně smutné, ale už to nevrátíme. Z našeho týmu teď cítím velké odhodlání získat bronzové medaile."

Je složité přepnout během pouhých několika desítek hodin ze zklamání do pozitivního módu?
"Já osobně jsem z toho byl nesvůj ještě v pondělí večer, když jsem sledoval sedmý zápas druhé série mezi Nymburkem a Opavou. Přišlo mi na mysl, že kdybychom vyhráli ten jeden semifinálový zápas navíc, mohli jsme mít ve finále s Opavou výhodu domácího prostředí... Jak už jsem ale řekl, je to za mnou, je to za námi, musíme se dívat dopředu."

Naším posledním soupeřem v letošní sezoně bude Nymburk. Jaké herní faktory budou určující pro výsledek této krátké série?
"Co se týče zápasů s Nymburkem, musíme si v nich co nejlépe pohlídat to samé, co jsme si v některých zápasech bohužel nepohlídali u Děčína, což je  především doskok pod oběma koši a eliminace rychlého protiútoku. V semifinálové sérii jsme s tím často měli problémy, v tomto směru musíme být v sérii o 3. místo výrazně lepší."

V celém play-off se Beksa těší z úžasné podpory svých fanoušků. Máš pro ně před sérií o bronzové medaile nějaký vzkaz?
"Rádi bychom vám poděkovali za skvělou podporu. Můžeme vám slíbit, že do poslední série tohoto play-off dáme úplně všechno!”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti