Upravit stránku
24. 04. 2021

Zápas 1: Kolín vs. Beksa


Je to tady! Opona jde nahoru, všemi ostře sledované představení nazvané Play-off Kooperativa NBL začíná. Po základní části šestá Beksa vyzve ve čtvrtfinálové sérii třetí Kolín.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 1:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice
neděle 25. 4. | 17:45

Nejdůležitější fáze sezony, to je play-off. Vše, co bylo doposud, je zapomenuto, začíná se od nuly.

A hraje se do tří. Právě tolik výher potřebuje ukořistit tým, který si chce proklestit cestu do semifinále.

"Ačkoliv jdeme do série z 6. místa, nemyslím si, že je Kolín favorit, protože všechny zápasy v průběhu sezony jsme s ním hráli vyrovnaně," odmítl pardubický lídr Tomáš Vyoral nálepku outsidera a jednoznačně dal najevo, že Beksa udělá maximum pro skolení svého soka. Vyo opírá své odhodlání o vzájemná měření sil v dlouhodobé části NBL a v Českém poháru: v NBL jsme v Kolíně dvakrát prohráli, naopak v Pardubicích dvakrát zvítězili, v semifinále Českého poháru jsme padli po velice dramatickém průběhu o 4 body.

"Naši hru musíme opřít o dobrou obranu, která v play-off rozhoduje o tom, jestli je tým úspěšný nebo neúspěšný," zmínil náš ústřední rozehrávač základní předpoklad kýženého čtvrtfinálového úspěchu. Právě kvalitní defenzivou jsme dokráčeli k vítězství v posledním vzájemném duelu, který se hrál nedávno, 8. dubna ve Sportovní hale Dašická a v němž jsme Geosan udrželi na pouhých 66 bodech!  "Myslím si, že když budeme dobře bránit, tak budeme mít i nějaké rychlé protiútoky, dáme nějaké snazší koše a celkově se nám bude hrát mnohem lépe," doplnil Vyo.

Zastavit, či alespoň eliminovat budeme muset zejména klíčového rozehrávače Adama Číže (průměry 19,5 bodu + 7,1 asistence na zápas) a podkošového hráče Leeho Skinnera (17,7 bodu + 9,1 doskoku), mezi osové hráče dále patří rozehrávač Dewante Wallace (12,8 bodu), křídelníci Filip Novotný (11,4 bodu) s nedávnou posilou Davidem Pekárkem (15 bodů) a zkušení pivoti David Machač (8,6 bodu) s Jiřím Jelínkem (7 bodů).

"Hrajme rychle," nabádá trenér Konvalinka

Poslední zápas nadstavbové části Beksa odehrála 17. dubna, od té doby se chystá na start čtvrtfinále. "Na přípravu na začátek série jsme měli dostatek času. Hlavní úkol byl doléčit všechny šrámy a drobná zranění," uvedl trenér Adam Konvalinka, jenž v závěru nadstavby postrádal mnoho hráčů základní rotace, včetně lídrů Tomáše Vyorala, T. J. Dunanse či Domineze Burnetta. "Postupně se všichni “lazaři” vracejí do tréninku a v neděli budeme připraveni!," hlásí kouč odhodlaně.

Jaké faktory budou určující pro příznivý vývoj i konečný výsledek úvodního zápasu?

"Nejdůležitějším faktorem bude tempo utkání," odpověděl trenér bez váhání. "Pokud dovolíme domácím hrát si svoje, tak to budeme mít o dost složitější. Musíme hrát agresivně, rychle a nenechat domácím centimetr místa na doskoku!" Důležitost zápasu číslo 1 netřeba zdůrazňovat: kdo jej zvládne lépe, získá nejen úvodní čtvrtfinálový bod, ale i další dávku sebevědomí. "Všichni ví, o co se hraje, všichni ví, jakým systémem se nakonec hraje, řešíme jak sérii, tak každé utkání zvlášť. Do Kolína jedeme vítězit, ne se snažit," zdůraznil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti