Upravit stránku
19. 04. 2023

Zápas 1: Beksa vs. Ústí n. L.


Více než týden dlouhé čekání je u konce, začíná play-off Kooperativa NBL! Pardubičtí basketbalisté vyzvou ve čtvrtfinálové sérii Ústí n. L., zápas číslo 1 je na programu v pátek 21. dubna.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS ČÍSLO 1:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí nad Labem
pátek 21. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Od posledního kola nadstavbové části, v němž jsme přesvědčivě složili vedoucí Nymburk, uplynul více než týden.

Jak pardubický tým využil tuto delší herní pauzu? "Nejdříve jsme měli krátké volno. Hráči si museli odpočinout, jak fyzicky, tak mentálně, protože se hrálo každé 3-4 dny," odpověděl trenér Dino Repeša. "Potom jsme se vrátili k tréninku a odehráli jsme i jeden přípravný zápas. S tím, jak kluci trénovali, jsem spokojený. Doufám, že jak bude play-off pokračovat dál a dál, se bude postupně zlepšovat i naše forma," přeje si kouč Beksy gradaci výkonů svého týmu.

Na adresu toho soupeřova poznamenal: "Určitě jde o velmi talentovaný tým. Jako každý rok, i tentokrát mají pět kvalitních cizinců, k nim několik velice zajímavých českých hráčů. Pro příznivý vývoj série bude zásadní, jestli se nám podaří zastavit hru 1 na 1 klíčových ústeckých hráčů," řekl dále Dino Repeša.

Stěžejními muži SLUNETY jsou Američané: rozehrávač Tony Hicks (průměry 17 bodů + 5,1 asistence, trojky 39,2% - 29/74), křídelníci Spencer Svejcar (18 bodů, trojky 36,6% - 85/232), Kristopher Martin (15,5 bodu, trojky 42,9% - 73/170) a Maishe Dailey (10,4 bodu, trojky 41,7% - 25/60) a pivot Delvon Johnson (7,9 bodu + 8,6 doskoku, z toho 3 útočné).

Do základní rotace dále patří rozehrávač Martin Nábělek (3,6 bodu), křídelník Johan Haiblík (3,6 bodu) a pivoti Ladislav Pecka (15,1 bodu + 7,8 doskoku) s Dominikem Heinzlem (2,6 bodu). "Musíme se maximálně koncentrovat pouze na první utkání, dál uvidíme, jak se série bude vyvíjet," zdůraznil před začátkem série pardubický trenér, jenž v této souvislosti připomněl loňskou nesmírně dramatickou čtvrtfinálovou sérii s Brnem. "V každém případě platí, co jsem říkal už loni, že i když nějaký tým povede 2-0, nemusí to být klíčové. Loňská série s Brnem se rozhodovala až v poslední čtvrtině sedmého zápasu. Nejdůležitější je, aby všichni hráči byli zdraví. Pevně věřím, že pokud tomu tak bude, máme obrovskou šanci postoupit dál," doplnil Dino Repeša.

"Musíme to odmakat na hřišti," burcuje Kamil Švrdlík

O tom, že ve čtvrtfinálové sérii změříme síly právě se SLUNETOU, bylo jasno už dlouho dopředu. Jak jste vy, hráči, přijali jméno našeho protivníka na startu play-off?
Kamil Švrdlík: "Liga byla v této sezoně tak vyrovnaná, že já osobně jsem vůbec neřešil, kdo na nás v play-off vyjde. Dá se říct, že v průběhu sezony každý porazil každého. Ústí jsme sice v dlouhodobé části třikrát porazili, což nám může dodat nějaké sebevědomí, ale na základě mých zkušeností bych to rozhodně víc neřešil a nepřeceňoval. Musíme si to odmakat na hřišti!"

Tomáš Vyoral: "Hlavně jsme chtěli skončit do čtvrtého místa, protože výhoda domácího prostředí je pro každého důležitá, kor v play-off. Já osobně jsem spokojený, s Ústím máme kladnou bilanci a budeme se ji snažit přenést i do play-off. Hodně bude záležet na tom, jestli si udržíme domácí neporazitelnost, od toho se celá série bude odvíjet."

Nick Neal: "Víme, co od Ústí očekávat. Tento tým má velmi dobrý protiútok, ve svém středu mají také několik výborných střelců. Věřím, že velkou roli bude hrát naše domácí prostředí, protože v sezoně jsme odehráli několik zápasů, kdy nás dotlačili k výhře naši fanoušci. Jsem přesvědčený o tom, že fakt, že budeme začínat v Pardubicích, nám hodně pomůže do celé série."

Jaké faktory byste označili za klíčové pro příznivý vývoj i konečný výsledek nadcházející série?
Kamil Švrdlík: "Budou to faktory, které nám vynesly poslední výhry v nadstavbové části, díky nimž jsme se dostali na 4. příčku. Zmínil bych hlavně agresivnější pojetí hry v obraně i v útoku, určitě budeme potřebovat i doskok, který vždycky spolurozhoduje, a pro nás platí i kontrola ztrát míče. Vždycky, když jsme v této sezoně měli horší sérii a prohráli pár zápasů za sebou, to bylo způsobené tím, že jsme ztráceli spoustu balónů a soupeři z toho dávali jednoduché koše. Pokud omezíme míčové ztráty, máme velkou šanci v této sérii uspět a postoupit v play-off dál."

Tomáš Vyoral: "Myslím si, že naši obranu, máme ji nejlepší v celé soutěži. Pro nás bude klíčové, abychom dokázali udržet dobrý ústecký útok na nižším počtu bodů, hlavně tím, že zastavíme jejich rychlý protiútok. Zároveň bude potřeba, abychom si my v útoku dobře půjčovali míč, protože oni v obraně úplně nedominují. Bude to jenom o nás, jak si rozhodíme míč a jak se dokážeme trefovat."

Nick Neal: "Náš primární cíl bude zastavit jejich rychlý protiútok, musíme se tedy co nejrychleji vracet do obrany a donutit je k pomalejší hře 5 na 5."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti