Upravit stránku
18. 04. 2019

Zápas 1: Olomoucko vs. Beksa


Je čas! Dochází k naplnění sloganu, s nímž Beksa vstupuje do play-off Kooperativa NBL. Čtvrtfinálová série, hraná na čtyři vítězná ukání, startuje v pátek na palubovce Olomoucka.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS Č. 1:

BK Olomoucko vs. BK JIP Pardubice
pátek 19. 4. v 18 hodin

4. Olomoucko, bilance výher a porážek 20/16.
5. Beksa, bilance výher a porážek rovněž 20/16.

Takové bylo pořadí v kritické části tabulky po dlouhodobé části Kooperativa NBL.

Oba čtvrtfináloví sokové ji zakončili s naprosto shodnou úspěšností, leč o lepší výchozí pozici hanáckého klubu rozhodla úspěšnější bilance vzájemných zápasů v minitabulce tří týmů (ještě v ní figuroval Děčín, rovněž s bilancí 20/16). Pro start play-off to znamená, že na začátku čtvrtfinálové série - a taktéž v případném rozhodujícím sedmém duelu - bude mít výhodu domácího prostředí Olomoucko. "Z posledních dvou let sami víme, jak těžké je v play-off obhajovat výhodou domácího prostředí, a s tím do toho půjdeme: začínat venku pro nás není žádná hrozná nevýhoda," odhodlaně podotkl pivot Kamil Švrdlík.

Celý rozhovor s Jamalem, věnovaný startu play-off, si můžete přečíst na webu: Není čas na srandičky

V základní a nadstavbové části NBL pobraly oba týmy po dvou výhrách. Pro nás je velmi důležité, že v posledním vzájemném střetu, k němuž došlo 30. března v Prostějově, jsme uspěli 98:93! "Tahle výhra nám samozřejmě přidala sebevědomí," přikývl Jamal. Olomoucko má ve svém středu dvě velká ofenzivní esa: pivot Javeonte Douglas s křídelníkem Lukášem Palyzou byli nejlepšími střelci dlouhodobé části ligy, společně zapisovali bezmála 42 bodů na zápas! "Samozřejmě jsme si vědomi toho, že domácí mají v týmu dva ligové top-skórery a že Douglas je MVP ligy. Bude to velký test pro naši obranu, ale je náš úkol to zvládnout," uvedl trenér Levell Sanders.

Jak? "Musíme hrát jako tým," zdůraznil Ell, s tím, že hovoří o hře na obou polovinách hřiště. "Nemůžeme se spoléhat jen na jednoho hráče, který by pro nás vyhrál zápas. V útoku i v obraně je potřeba hrát společně, jedině tak budeme mít šanci na úspěch."

Beksa zřejmě nevstoupí do play-off v kompletní sestavě.

V tomto týdnu se na tréninku zranil rozehrávač Michal Svoboda, jenž zcela jistě nezasáhne do úvodních dvou zápasů čtvrtfinálové série, lehčí zdravotní problémy má i Donovan Jackson. Co však pardubickým basketbalistům nechybí, je velké odhodlání odstartovat play-off úspěšně. "Play-off je konečně tady a všichni jsme nadšeni, že už to začíná," souhlasně přikývl Levell Sanders. "V přípravě jsme se zaměřili hlavně na naši hru, bylo důležité, abychom pracovali na věcech, které musíme udělat, abychom v sérii s Olomouckem byli úspěšní."

Jaké faktory, kromě již výše zmíněné eliminace střeleckých tahounů Olomoucka, budou v celé sérii klíčové?  "Víme, že hrajeme proti dobrému týmu a že to bude těžká série. Klíčem bude limitovat naše ztráty míče a nedávat hráčům Olomoucka šanci na snadné body z rychlých protiútoků. Zmínit musím i soupeřovy útočné doskoky: je to útočně velmi kvalitní tým a nesmíme mu dávat ještě další šance skórovat po útočných doskocích," doplnil Ell.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti