Upravit stránku
28. 12. 2018

Zakončíme rok výhrou?


Dvěma nejlepším střelcům celé ligy bude čelit obrana Beksy v posledním utkání kalendářního roku 2018, které odehraje na palubovce čtvrtého Olomoucka.

16. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Olomoucko (9/6) vs. BK JIP Pardubice (10/4)
sobota 29. 12. v 18 hodin, ČT sport

"Olomoucko má velmi dobrý tým a momentálně hraje výborně," poukázal trenér Levell Sanders na vítěznou sérii domácích, která aktuálně čítá čtyři vyhrané ligové zápasy v řadě. Tato úspěšná šňůra vynesla Olomoucko již na dělené 4. místo: shodnou bilanci 9/6 mají i pátý Děčín a šesté Ústí. Hanáci prohráli ve druhé polovině listopadu ve Svitavách, ale po reprezentační přestávce už výhradně vítězili, když postupně zdolali Ostravu (venku), Brno (venku), Děčín (doma) a naposledy rozstříleli v hlavním městě USK Praha 89:99 (nejvíce bodů: Douglas 28, Palyza 22, Močnik 12, Pelko 12...)

"Při pohledu na soupisku je jasné, kteří hráči jsou nejnebezpečnější: Palyza a Douglas jsou nyní dva nejlepší střelci celé ligy," jmenoval Ell top-skórery olomouckého týmu. Reprezentační křídelník Lukáš Palyza nastřílel ve všech předchozích patnácti zápasech dvouciferný počet bodů (pokaždé nejméně 14, průměr 21,2 na zápas!!!), přičemž až na jediné utkání (doma s USK měl trojky 0/3) trefil pokaždé alespoň dva tříbodové pokusy (sezonní úspěšnost 46,3% - 50/108)!!! Pravidelnou produktivitu si drží rovněž merický pivot Javonte Douglas (průměry 19,1 bodu + 8,1 doskoku), jenž dokonce ve čtyřech z posledních sedmi utkání vysázel nejméně 23 bodů!

Ač tito dva nesmírně produktivní muži společně zajištují přes 40 bodů na zápas, trenér Predrag Benáček má k dispozici i další velmi kvalitní hráče. Ne nadarmo se s Olomouckem počítalo do absolutníj špičky tabulky, což hanácká družina také potvrzuje. "Tento tým má dobrý balanc, kvalitní hráče na všech pozicích," souhlasně přikývl Ell. Co to znamená pro pardubické basketbalisty, kteří by velice rádi protáhli svoji vítěznou sérii na číslo 4? "My rozhodně musíme být připraveni co nejlépe bránit a nenechat domácím žádnou snadnou situaci. Další klíčové faktory pro náš úspěch jsou dostatečná agresivita na obou polovinách hřiště, limitovaní míčových ztrát a udržování vysokého tempa hry po celou dobu utkání," doplnil Levell Sanders.

Kouč Beksy se zřejmě znovu bude muset obejít bez svého nejlepšího střelce a nejužitečnějšího hráče Dwaynea Benjamina. Americký křídelník se zranil v polovině prosince, kdy kvůli zranění nohy odstoupil z derby v Hradci Králové, a nezasáhl ani do následujících duelů v Litoměřicích a se Svitavami.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti