17. 02. 2018

Zahrajeme si finále Českého poháru

Skvělá práce! Beksa poprvé v sezoně, v pravý čas - v semifinále Českého poháru - porazila Děčín a v neděli si zahraje o cennou trofej s vítězem duelu Svitavy vs. Nymburk.

SEMIFINÁLE HYUNDAI FINAL 4:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 62:75
(21:16, 10:17, 19:22, 12:20)

Body: Šiška 16, Pomikálek 12, Halada 8, Ježek 7, Feštr 6, J. Houška 5, Krakovič 4, Kroutil 2, Grunt 2 - Kent 23 (+9 d.), Spearman 13, Martin 8 (+8 d.), Nečas 7, Půlpán 7 (+5 as.), Kohout 6, Pandula 5, Švrdlík 2, Potoček 2

Přesně v polovině poslední čtvrtiny Viktor Půlpán obral o míč Ondřeje Šišku, po bleskovém přechodu na útočnou polovinu hřiště poslal míč nastartovanému Brandonovi Spearmanovi a ten efektní smečí navýšil náš náskok na 15 bodů - 5 minut před koncem jsme byli vpředu 69:54, o chvíli později, po další Spearmenově smeči, dokonce o 17 bodů, a zcela po zásluze jsme postoupili do finále Českého poháru. Snadná cesta to však nebyla... "Vstup do zápasu se nám úplně nepovedl, Děčín mi přišel živější, ale postupem času jsme převzali otěže utkání do svých rukou," hodnotil duel trenér Tomáš Bartošek.

Eliminovat aktivitu děčínských hráčů na útočném doskoku, to byl náš hlavní cíl, s nímž jsme vstupovali do utkání.

V první čtvrtině jsme jej však nesplnili: Děčín získal pod naším košem 7(!!!) odražených míčů a i kvůli tomu jsme neustále ztráceli, nejvíce 7 bodů (8. minuta - 19:12). "Dopouštěli jsme se toho, co jsme nechtěli. Furt jsme si opakovali, že si musíme pohlídat jejich útočný doskok, ale potvrdilo se, že když se o něčem až moc mluví, tak se na to pak moc soustředíte," podotkl kapitán Radek Nečas.

Navíc jsme si dlouho nemohli otevřít podkošový prostor, neboť se nám vůbec nedařila střelba z dálky - minuli jsme prvních 8 pokusů zpoza tříbodového oblouku v řadě, přesně zacílil až v 17. minutě Brandon Spearmen, jehož trojka (naše jediná v prvním poločase) navíc znamenala naše premiérové vedení v zápase (25:26).

V úseku mezi 15. a 18. minutou jsme natáhli naši šňůru na 0:13 (!) a ze stavu 25:18 jsme otočili na 25:31, ovšem ARMEX se před pauzou i díky druhé Pomikálkově trojce přitáhl na rozdíl jediného koše.

Do druhé půle jsme odstartovali parádně.

Na koš Jiřího Welsche navázal důležitými dvěma trojkami Jackson Kent, naopak Děčín v této pasáži neskóroval ani jednou, a rozdíl se poprvé zvýšil na desetibodovou hranici (31:41). Na konci 24. minuty Jackson Kent šestkoval na 35:46, jenže Děčín záhy kontroval šňůrou 13:4 a opět se dostal na dostřel jediného koše (30. minuta - 50:53).

V úplném závěru třetí čtvrtiny dvakrát úspěšně šestkoval faulovaný Brandon Spearman, v úvodu poslední části hry jsme soupeři nedovolili více než 3 minuty skórovat, přičemž sami jsme ve stejném období zaznamenali 10 bodů v řadě - po trojce Ondřeje Kohouta jsme byli vpředu 50:63 a hráli jsme naprosto kontrolovaný závěr. Maximální rozdíl činil 17 bodů, poté, když 3 minuty před koncem Brandon Spearman posunul průběžný stav na 56:73.

"Hodně důležitý byl náš povedený vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme získali dvouciferný náskok. Na chvíli jsme sice poté vypadli z koncentrace, Děčín svou ztrátu ještě stáhl, ale naštěstí jsme se rychle vrátili k naší kvalitní obraně, už jsme jim nedovolili žádné jednoduché koše z protiútoků a v útoku jsme znovu našli správný rytmus," doplnil Tomáš Bartošek.

Střelba za 2 body:39,1% (18/46)50% (22/44)
Střelba za 3 body:21,9% (7/32)26,3% (5/19)
Trestné hody:71,4% (5/7)64% (16/25)
Doskoky (z toho útočné):44 (12)50 (9)