31. 01. 2018

Zahrajeme si o pohárovou trofej

Už je to jisté! Pardubičtí basketbalisté si i v letošní sezoně zahrají finálový turnaj Českého poháru, když ve čtvrtfinále i podruhé porazili Kolín.

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU, 2. ZÁPAS:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 81:94
(19:21, 20:23, 25:25, 17:25)

Body: Skinner 23, Číž 14, Horák 10, Machač 9, Vocetka 9, Dokoupil 9, Bakič 7 (+5 as.) - Spearman 22, Pandula 18, Kent 10, Půlpán 8 (+6 as.), Martin 7, Potoček 7, Švrdlík 6, Welsch 4 (+5 as.), Nečas 1

První čtvrtfinálový duel Beksa ovládla o 28 bodů a uspěla i v odvetě na soupeřově palubovce. Prohrávala jen v prvním poločase, nejvíce v úvodu zápasu o 7 bodů, poté už měla utkání plně pod kontrolou. Hyundai Final-4 Českého poháru se uskuteční ve dnech 17. a 18. února ve Svitavách, dalšími již jistými účastníky jsou pořádající Tuři a Děčín.

Nezačali jsme moc dobře: v úvodní pětiminutovce jsme se ani jednou netrefili z pole (0/5), navíc jsme do tohoto úseku nakupili 4 ztráty míče a skórovali jsme jen 4 body z trestných hodů - Geosan rychle vedl 11:4. "Věděli jsme, že Kolín je doma velmi silný. Připravovali jsme se na to, že to na začátku zkusí, že začne s velkou energií, což se potvrdilo," podotkl trenér Tomáš Bartošek.

V závěru první čtvrtiny jsme však trefili 3 trojky (Brandon Spearman, Viktor Půlpán a Ondřej Kohout), i ve druhé části hry jsme proti zónové obraně domácích proměnili tři tříbodové pokusy a drželi jsme se mírně vpředu. Když se pak hned na startu druhého poločasu několikrát prosadil Dušan Pandula, jenž se 7 body podílel na naší šňůře 5:12, vedli jsme poprvé dvouciferně (45:56).

Geosan se sice ještě jednou přitáhl a v 32. minutě Adam Číž trojkou srovnal skóre (69:69), jenže Brandon Spearman přispěchal s rychlou a účinnou odpovědí: jeho dvě trojky a úspěšný nájezd nastartovaly naši rozhodující 10bodovou šňůru, a když 5 minut před koncem Scott Martin zpoza oblouku posunul průběžný stav na 72:84, zbytek utkání jsme zkontrolovali. "Věděli jsme, v jaké jsme roli a zvládli jsme ji," radoval se pardubický trenér po potvrzení postupu.

Pozitiva ze čtvrtfinálové odvety?

"Všichni hráči si zahráli, rozložili jsme minutáž mezi všech 10 hráčů," odpověděl Tomáš Bartošek.

Z herního pohledu zmínil dvě věci: "Dobře jsme četli obranu, dokázali jsme reagovat na změny obrany z osobní na zónovou a naopak. Také bych pochválil náš doskok: nepouštěli jsme Kolín na útočný doskok, naopak sami jsme byli aktivní pod oběma koši," poukázal Bartošek na naši dominanci v boji o odražené míče (poměr útočných doskoků 4 - 18, body z druhých šancí 5:16).