Upravit stránku
04. 10. 2017

Začíná NBL. Beksa vs. Ústí


Do nového ročníku Kooperativa NBL vstoupí pardubičtí basketbalisté čtvrtečním domácím zápasem s Ústím n. L.

KOOPERATIVA NBL, 1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK JIP Pardubice vs. Sluneta Ústí nad Labem
čtvrtek 5. 10. v 18 hodin, SH Dašická

Beksa už má za sebou tři soutěžní zápasy v kvalifikaci FIBA Europe Cupu a nyní ji čeká premiéra v Kooperativa Národní basketbalové lize. A bude to hodně zajímavá premiéra, neboť prvním soupeřem Beksy bude posílená ústecká Sluneta.

Trenér Antonín Pištěcký má k dispozici zkušenou českou sestavu, kterou tvoří rozehrávač Michal Šotnar, křídelník Filip Šmíd a podkošoví hráči Ladislav Pecka, David Šteffel a Stanislav Votroubek. Českou osu doplnili nově přišedší zahraniční hráči: rozehrávači Evan Singletary s Donaldem Robinsonem (v sezoně 2014/2015 oblékal dres Jindřichova Hradce a zapisoval průměrně 18,2 bodu na zápas), křídelníci Spencer Svejcar a Joshua Treadwell, a pivot Josh Wolfram.

Generálkou na start NBL byl pro ústecké basketbalisty nedávný duel v rámci Helios Alpe Adria Cupu, v němž ve své hale deklasovali rakouský Graz 93:44 (nejvíce bodů: Pecka 21, Treadwell 14, Singletary 12, Robinson 11, Šotnar 11…).

Beksa odehrála předchozí zápas v úterý 3. října, kdy v druhém kvalifikačním kole FIBA Europe Cupu podlehla v Tipsport aréně belgickému Spirou Charleroi po nevydařené poslední čtvrtině 75:92 (nejvíce bodů: Burnett 14, Martin 12, Potoček 9, Pandula 9…).

Další informace

BeksaTV: přímý přenos klubové televize začne v 17:50 a sledovat jej můžete zde.

Vstupenky můžete zakoupit přes internet, odkaz do systému online prodeje zde.

Pokladna ve Sportovní hale Dašická bude otevřena 5. 10. od 17 hodin. Ve Fan shopu budete moci zakoupit kromě suvenýrů BK Pardubice, směsi ořechů a sušeného ovoce sestavené Viktorem Půlpánem (45 Kč), i Magazín Kooperativa NBL (20 Kč).

Tomáš Bartošek:

Agresivně bránit a rychle útočit. To je podle pardubického trenéra Tomáše Bartoška recept k úspěchu v letošním premiérovém duelu Beksy v základní části Kooperativa NBL. “Hlavně musíme hrát s velkou energií a zápalem pro hru,” zdůraznil Tomáš Bartošek před duelem se Slunetou.

Vypozorovali jste s kolegou Levellem Sandersem, jaké prvky jsou charakteristické pro hru ústeckého týmu po poměrně značných změnách v hráčském kádru?
“Je fakt, že Ústí z velké části obměnilo svůj kádr, vlastně se dá říci, že zůstali čeští hráči a ti zahraniční se kompletně obměnili. Co jsme mohli vidět, jedná se o útočně velmi silný tým. Američtí hráči jsou silní ve hře 1 na 1, jsou tam dobří střelci z perimetru, pod košem se dobře doplňuje trojice Wolfram-Šteffel-Pecka, a vše dobře organizuje Michal Šotnar.”

Vyzvedl jste útočnou kvalitu Slunety. Co konkrétně patří mezi přednosti našeho soupeře?
“Celkově bych řekl, že se prezentují velmi dobrým útokem. Snaží se využívat individuálních předností jednotlivých hráčů, co jsme viděli, nepřecházejí žádné střelecké pozice. Není to však jenom o útoku, například v obranné fázi Ústí střídá osobní obranu se zónovou, na což také musíme být dobře připraveni.”

Jaké faktory budou klíčové pro to, abychom do nového ročníku NBL vstoupili úspěšně?
“My musíme zapomenout na poslední čtvrtinu úterního pohárového utkání s Charleroi, a naopak se odrazit od výkonu ve třetí čtvrtině, kdy jsme proti kvalitnímu belgickému týmu odehráli kvalitní part, hlavně v obraně. Pokud budeme dostatečně agresivní, odolní ve hře 1 na 1, budeme dobře komunikovat, zkrátka pokud budeme hrát s velkou energií a zápalem pro hru, věřím, že se to pozitivně odrazí i na našem útoku.”

Nová úprava pravidel o krocích

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti