Upravit stránku
30. 04. 2017

Začíná boj o finále!


Jde do tuhého. Po úspěšně zvládnuté čtvrtfinálové sérii se svitavskými Tury čeká na pardubický tým další výzva, tentokrát semifinálová - proti Děčínu!

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín
úterý 2. 5. v 18 hodin, SH Dašická

Titulová série měla v uplynulých dvou sezonách shodné obsazení: Nymburku se v ní v obou případech postavil Děčín.

Beksa tedy v nadcházející semifinálové sérii vyzve dvojnásobné české vicemistry, s nimiž má v letošní sezoně pozitivní bilanci 4-1.

To však nyní vůbec nic neznamená. Ne nadarmo se před play-off říká - napříč sportovními odvětvími -, že začíná nová soutěž. Každá série startuje za stavu 0-0. "Je jasné, že nás nečeká nic lehkého," přikyvuje pardubický kouč Levell Sanders, jenž bohužel nebude mít k dispozici kompletní tým, neboť kromě dlouhodobě zraněného Josefa Příhonského mu v úvodu semifinále zřejmě bude scházet i křídelník David Škranc, který se zranil na jednom z tréninků.

Oba soupeři zvládli svá čtvrtfinále poměrně rychle.

Beksa zdolala Svitavy 4-1 na zápasy, stejným poměrem si Děčín poradil s Kolínem. Jediný rozdíl byl v tom, že pardubičtí hráči ztratili v sérii zápas číslo 3, kdežto Válečníci utkání číslo 4. Své série však oba týmy zavřely v domácích Duelech 5 naprosto bezpečně: Beksa dominovala rozdílem 28 bodů, Děčín vyhrál dokonce o 32 bodů!

"Rozhodně nechci říci, že Svitavy ve čtvrtfinálové sérii s námi nehrály agresivně, že nehrály na 100%, ale Děčín je tým, proti kterému opravdu nemáš šanci, když nebudeš hrát každým okamžikem ne na 100, ale na 110%,” zdůraznil Levell Sanders, že od svých hráčů očekává maximální nasazení a maximální koncentraci od úvodního rozskoku až do konce série.

Válečníci velice dobře vědí, jaké to je, zahrát si titulovou sérii Kooperativa NBL. “I díky tomu, že v posledních dvou letech hráli finále NBL, jsou jejich devízou velké zkušenosti,” přikývl Levell Sanders. “V každém případě je jasné, že nás v této semifinálové sérii nečeká nic lehkého,” říká v předtuše náročných bitev.

Klíčovými postavami zkušeného děčínského týmu jsou především rozehrávači Tomáš Vyoral (průměry 12,1 bodu + 3,4 asistence) s Ondřejem Šiškou (7,2 bodu + 3,4 asistence), křídelníci Lukáš Palyza (10,9 bodu) s Tomášem Pomikálkem (9,8 bodu + 5,6 doskoku) a podkošoví hráči Pavel Houška (13,2 bodu + 5,3 doskoku) s Jakubem Houškou (7 bodů).

“Po dlouhé pauze mezi koncem čtvrtfinále a začínajícím semifinále cítím, že všichni už chtějí hrát - v tomto období, v play-off, nikdo nechce moc trénovat, každý chce raději hrát. Už se všichni těšíme, až semifinálová série konečně začne,” doplnil Levell Sanders.

Semifinále, stejně jako čtvrtfinálové série, se nově hrají na čtyři vítězná utkání, v rytmu 2-2-1-1-1.

Termíny všech zápasů najdete na webu v sekci Zápasy.

Vstupenky

Permanentní vstupenky na sezonu 2016/2017 platí i na domácí utkání v play-off.

Předprodej vstupenek probíhá v kancelářích haly Dukla každý všední den od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin (v den zápasu pouze dopoledne). V den utkání je pokladna ve Sportovní hale Dašická otevřena hodinu před začátkem, tj. v 17 hodin.

Odkaz do systému online prodeje vstupenek zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti