Upravit stránku
10. 10. 2017

Z místa činu


V úterý hodně brzy ráno, jen 3,5 hodiny po půlnoci, se Beksa vydala na cestu k odvetě 2. kvalifikačního kola do belgického Charleroi.

Cesta autobusem od pardubické haly Dukla na pražské Letiště Václava Havla trvala hodinu a tři čtvrtě. Airbus A319 s výpravou Beksy vzlétl v 7:05 a po 70minutovém poklidném letu bezpečně dosedl v Bruselu. "Dovolujeme si vás upozornit, že jsme přistáli o 15 minut dříve," hlásil z kokpitu spokojený kapitán.

Po 45minutovém přejezdu z Bruselu do hotelu v Charleroi následoval odpočinek a oběd, v 16:15 se pardubičtí basketbalisté přesunuli do haly Spiroudome - krásného domovského stánku Spirou Charleroi, kde přesně v 17 hodin začal trénink.

Po úvodním rozběhání následovaly střelecké soutěže ve dvojicích. "To je o parník, to je o parník," hecoval po první střelecké položce své soky Ondřeje Kohouta s Josefem Potočkem dobře naladěný kapitán Radek Nečas, jenž střílel ve dvojici s Viktorem Půlpánem.

"Takovej diesel, co?" pousmál se o chvíli později trenér Tomáš Bartošek směrem k Ondrovi Kohoutovi. "Jojo, než se to zahřeje, chvíli to trvá," opáčil Ondřej Kohout.

Jinak byl v průběhu tréninku ze všech hráčů - jako obvykle - nejvíce slyšet Radek Nečas.

"Dobře, Pepíno. To je mašina," povzbuzoval přesně střílejícího Josefa Potočka.

"Pepíno, kolik jsi na zítřek dovezl fanoušků?" ptal se záhy, během protažení, stejného hráče.

V další části tréninku přišly na řadu přeběhy 5 na 0 a poté již opakování útočných systémů ve hře 5 na 5 na jedné polovině hřiště. Nasazení ještě vzrostlo v momentě, kdy se hrály úseky 5 na 5 na celé hřiště. Důraz byl kladen nejen na samotné provedení útočných systémů, ale i na komunikaci. "Help. Rebound. Sám seš! Go, go," dunělo Spirou domem.

V závěru si hráči znovu zastříleli ve dvojicích 

"Vy mně ale dáváte, pane Karfík," poupravil si Radek Nečas známou hlášku z komedie Jáchyme, hoď ho do stroje, když mu jeho parťák adresoval nepříliš přesnou přihrávku.

Po 90 minutách trénink skončil.

Středeční předzápasový trénink je na programu od 12 do 13 hodin, ve 20:30 začne odveta se Spirou.

Malou fotogalerii z dnešního tréninku si můžete prohlédnout na Facebooku.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti