Upravit stránku
25. 01. 2018

Z Bundesligy přichází Brandon Spearman


Beksa doplňuje svůj hráčský kádr: z bundesligové Jeny přichází koncový rozehrávač Brandon Spearman. Hrát by měl již v pondělím duelu s Opavou.

Vedení klubu zareagovalo na odchod Domineze Burnetta do lotyšského Ventspilsu, hrajícího Basketball Champions League, a na uvolněné místo přivedlo hráče, jenž má za sebou několikaleté úspěšné působení v Německu. Brandon Spearman patřil v loňské sezoně k lídrům týmu Pro A - v dresu Trieru střílel v průměru 15,8 bodu na zápas, při výtečné úspěšnosti tříbodové střelby 40%. V letošní sezoně hájil barvy bundesligové Jeny, v 16 utkáních zvládal průměrně 7,5 bodu za 17,5 minuty hry.

Klub nyní velmi intenzivně pracuje na vyřízení veškerých administrativních náležitostí, aby Brandon Spearman mohl nastoupit již v pondělní televizní dohrávce 19. kola Kooperativa NBL proti Opavě (19:20, Sportovní hala Dašická).

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Paralelně s transferem Domineze Burnetta do lotyšského Ventspilsu jsme hledali hráče, kterým bychom doplnili náš tým na pozici koncového rozehrávače. Snahou bylo přivést kreativního, rozehraného hráče, který bude schopný tvořit s míčem, ale současně zapadne do týmového konceptu. Na Brandonovi nás od začátku zaujala energie, kterou dává do hry na obou polovinách hřiště, i fakt, že již v minulosti byl lídrem svých předchozích klubů. V letošní sezoně nebyl v bundesligové Jeně vytěžován tak, jak by si představoval a přestup k nám je pro něj novou výzvou. Pevně věříme, že Brandon v našem dresu naplní svůj potenciál a přejeme mu hodně štěstí v Bekse."

Vyjádření hráče Brandona Spearmana:

"Po 3,5 letech v Německu, což zatím byla moje jediná evropská zkušenost, se těším na další etapu v mojí kariéře, těším se i na to, že poznám novou kulturu. V mém rozhodovacím procesu, který klub zvolit, sehrála velkou roli skvělá komunikace s trenérem Sandersem. Opravdu hodně mi pomohl v rozhodnutí, který klub upřednostnit, z našich rozhovorů jsem cítil určité spojení mezi námi. Teď už se těším, až se připojím k mému novému týmu. Moje očekávání jsou taková, že budu tvrdě pracovat a dělat to, co  po mně bude chtít trenér a čím pomohu svému týmu. Jsem moc rád, že se stávám jedním z členů pardubické komunity."

Brandon Spearman

Narozen: 18. 6. 1991 v Chicagu
Národnost: USA
Výška: 191 cm
Pozice: 2, 3
Číslo dresu: 32
Předchozí kariéra: Simeon Career Academy (High school), Hawaii Warriors (NCAA, divize I), SC Rist Wedel (Německo, Pro B), TBB Trier (Německo, Pro A), Science City Jena (Německo, Bundesliga)