Upravit stránku
25. 01. 2018

Z Bundesligy přichází Brandon Spearman


Beksa doplňuje svůj hráčský kádr: z bundesligové Jeny přichází koncový rozehrávač Brandon Spearman. Hrát by měl již v pondělím duelu s Opavou.

Vedení klubu zareagovalo na odchod Domineze Burnetta do lotyšského Ventspilsu, hrajícího Basketball Champions League, a na uvolněné místo přivedlo hráče, jenž má za sebou několikaleté úspěšné působení v Německu. Brandon Spearman patřil v loňské sezoně k lídrům týmu Pro A - v dresu Trieru střílel v průměru 15,8 bodu na zápas, při výtečné úspěšnosti tříbodové střelby 40%. V letošní sezoně hájil barvy bundesligové Jeny, v 16 utkáních zvládal průměrně 7,5 bodu za 17,5 minuty hry.

Klub nyní velmi intenzivně pracuje na vyřízení veškerých administrativních náležitostí, aby Brandon Spearman mohl nastoupit již v pondělní televizní dohrávce 19. kola Kooperativa NBL proti Opavě (19:20, Sportovní hala Dašická).

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Paralelně s transferem Domineze Burnetta do lotyšského Ventspilsu jsme hledali hráče, kterým bychom doplnili náš tým na pozici koncového rozehrávače. Snahou bylo přivést kreativního, rozehraného hráče, který bude schopný tvořit s míčem, ale současně zapadne do týmového konceptu. Na Brandonovi nás od začátku zaujala energie, kterou dává do hry na obou polovinách hřiště, i fakt, že již v minulosti byl lídrem svých předchozích klubů. V letošní sezoně nebyl v bundesligové Jeně vytěžován tak, jak by si představoval a přestup k nám je pro něj novou výzvou. Pevně věříme, že Brandon v našem dresu naplní svůj potenciál a přejeme mu hodně štěstí v Bekse."

Vyjádření hráče Brandona Spearmana:

"Po 3,5 letech v Německu, což zatím byla moje jediná evropská zkušenost, se těším na další etapu v mojí kariéře, těším se i na to, že poznám novou kulturu. V mém rozhodovacím procesu, který klub zvolit, sehrála velkou roli skvělá komunikace s trenérem Sandersem. Opravdu hodně mi pomohl v rozhodnutí, který klub upřednostnit, z našich rozhovorů jsem cítil určité spojení mezi námi. Teď už se těším, až se připojím k mému novému týmu. Moje očekávání jsou taková, že budu tvrdě pracovat a dělat to, co  po mně bude chtít trenér a čím pomohu svému týmu. Jsem moc rád, že se stávám jedním z členů pardubické komunity."

Brandon Spearman

Narozen: 18. 6. 1991 v Chicagu
Národnost: USA
Výška: 191 cm
Pozice: 2, 3
Číslo dresu: 32
Předchozí kariéra: Simeon Career Academy (High school), Hawaii Warriors (NCAA, divize I), SC Rist Wedel (Německo, Pro B), TBB Trier (Německo, Pro A), Science City Jena (Německo, Bundesliga)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti