Upravit stránku
04. 01. 2022

Wels vs. Beksa


Zápas, v němž si v případě vítězství mohou zajistit postup ze základní skupiny, mají před sebou pardubičtí basketbalisté. V dohrávce 3. kola Alpe Adria Cupu se představí v rakouském Welsu.

DOHRÁVKA 3. KOLA ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU:

Raiffeisen Flyers Wels (0/5) vs. BK Pardubice (3/1)
středa 5. 1. v 19 hodin | Wels

Postup ze základní fáze do play-off mají zaručeny týmy na prvních a druhých místech.

Ve skupině A jsou již jistým postupujícím slovenští Patrioti Levice, o druhou příčku soupeří Beksa s chorvatskou Šibenkou.

Před závěrečnými dvěma zápasy pardubického týmu jsou karty rozdány jasně: jedna výhra Bekse zaručí 2. místo. Získat ji nepochybně budeme chtít již ve středu v Rakousku. "Udržení se v pohárech i pro další fázi sezony je pro nás rozhodně velká motivace," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Nejen nyní do Rakouska, ale i poté k poslednímu zápasu základní části do Chorvatská každopádně pojedeme s tím, že je budeme chtít vyhrát."

Větší dávku optimismu Beksa může čerpat díky povedenému nedělnímu utkání v Praze, kde domácí Sovy - v té chvíli třetí tým Kooperativa NBL - téměř celé utkání přehrávala a dovedla jej ke kontrolovanému triumfu 90:81. "Dařilo se nám hrát dostatečně tvrdě a agresivně. Dostali jsme hodně balónů pod koš, využili jsme naší výškové převahy. To samé by nás mělo čekat i ve Welsu, který se momentálně trápí se zraněními svých pivotů a cizinci suplují na pozicích, na kterých normálně nehrají," řekl dále Adam Konvalinka. "Navíc jsme naši podkošovou sestavu doplnili Antoniem Vrankovičem, takže sílu, kterou máme na pivotech, bychom měli využít."

Pro domácí Flyers půjde o loučení s letošním ročníkem Alpe Adria Cupu.

Všech pět předcházejících zápasů prohráli, byť v úvodu sezony v pardubické enteria areně jsme horko těžko uhájili těsné vítězství o jediný koš 79:76 (nejvíce bodů: Pekárek 16, Henry 15, Potoček 12, Walton 12, Vyoral 11 (+13 as.)... - Delaney 23, Von Fintel 18, Lamesic 12, Razdevsek 10...). Jaký zápas lze očekávat, jakému hernímu stylu budeme čelit? "Rakouská liga se obecně hraje takovým zvláštním stylem, hodně nahoru dolů, ve většině utkání padá strašně moc bodů. Wels se opírá hlavně o Von Fintela a Delaneyho, což jsou jeho stěžejní hráči zvenku, pod košem pak o Lamesiče, Lulla a nově příchozího Birtse. Nevíme, v jaké sestavě domácí nastoupí, ale to není nic, co by nás mělo nějak brzdit v tom, že budeme chtít dominovat pod košem a zvítězit," dodal Adam Konvalinka.

Pardubičtí trenéři stále nebudou mít k dispozici zraněné Davida Pekárka a Michala Svojanovského, otazník visí i nad startem nemocného Petra Šafarčíka, naopak premiéra v dresu Beksy čeká 213 cm vysokého chorvatského pivota Antonia Vrankoviče.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti