04. 12. 2021

Vzdorovali jsme

Beksa i v oslabené sestavě předvedla u lídra tabulky solidní výkon, který však na favorita nestačil. Nymburk rozhodl o své výhře v závěru třetí čtvrtiny, kdy skóroval 14 bodů v řadě.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

ERA Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice 99:78
(30:23, 22:18, 22:16, 25:22)

Nastoupili jsme oslabeni o dva hráče z perimetru: kromě Michala Svobody, jenž se zranil ve čtvrtečním utkání v Ústí n. L., chyběl i další rozehrávač Petr Šafarčík, který onemocněl, navíc v závěru prvního poločasu musel odstoupit kvůli zranění i Michal Svojanovský. V první půli jsme předvedli velmi dobrý výkon, lídr tabulky nám výrazněji odskočil až na přelomu obou poločasů, kdy šňůrou 15:5 zvýraznil rozdíl na 14 bodů. Ještě v polovině třetí části hry jsme byli na dostřel 8 bodů, ovšem záhy Nymburk definitivně dostal utkání pod kontrolu šňůrou 14:0. "Máme menší zdravotní problémy a hráli jsme bez dvou důležitých hráčů Šafarčíka a Svobody. Byla tak menší rotace, protože mladí hráči postrádají zkušenost," předeslal trenér Dino Repeša.

V úvodní čtvrtině jsme se udrželi v kontaktu zejména díky solidní ofenzívě. Za stavu 7:6 se sice Nymburk odpoutal šňůrou 8:1 a o chvíli později vedl až o 9 bodů, ovšem zejména díky trojici Dantez Walton-Tomáš Vyoral-David Pekárek jsme se udrželi v bodovém kontaktu. A mohlo být ještě lépe, kdybychom hostitelům nepovolili 6 útočných doskoků, z nichž vytěžili 8 bodů (my 0). V polovině druhé čtvrtiny Kamil Švrdlík zpod koše upravil průběžné skóre na 40:36, leč závěrečnou čtyřminutovku první půle domácí ovládli poměrem 12:5 - o posledních 10 bodů svého týmu se postaral nezastavitelný Jerrick Harding, jenž do pauzy nastřádal rovných 20 bodů (střelba z pole 8/11, trestné hody 2/2).

Hned na startu druhého poločasu Jerrick Harding trojkoval na 55:41, ale Dantez Walton nás třemi rychlými trojkami vrátil do bližšího kontaktu (60:52). Rozhodná pasáž se odehrála mezi 25. a 29. minutou: zatímco my jsme zakončili osm po sobě jdoucích útoků nepřesnými tříbodovými pokusy, Nymburk nastřádal 14 bodů v řadě, čímž zvýraznil své vedení nad 20bodovou hranici (74:52) a dovedl utkání do vítězného konce. "První poločas byl dobrý, ale prohráli jsme si to na doskoku. To je každý zápas stejné, musíme na tom pracovat. Jsme menší tým než Nymburk, ale to není důvod, abychom na doskoku tak ztráceli. Ve druhé půli už nám kvůli menší rotaci chyběla energie, ale myslím si, že jsme byli Nymburku dobrým soupeřem," zhodnotil duel Dino Repeša.

"Snažili jsme se bojovat až do konce jako tým a to se nám vedlo lépe než v prvním vzájemném zápase," uvedl top-skórer zápasu Dantez Walton. "Oni mají opravdu dobrý tým, my postrádali dva hráče, ale bojovali jsme. Klíčový rozdíl byl v doskakování. Oni mají docela vysoký tým, vyšší, než máme my," poukázal na značný rozdíl v počtu doskoků (46 - 35). "Snažili jsme se je vytlačovat, ale stejně jsme míče ztráceli. Co se týče mého výkonu, určitě by bylo lepší, kdybychom vyhráli. Samozřejmě jsem rád za hodně bodů, ale hlavně mě zajímají vítězství než body," doplnil Dantez.

Klíčová čísla:

• útočné doskoky 20 - 13
  • ztráty míče 5 - 14 (body po ztrátách 17:9)
  • body hráčů z lavičky 45:8

Střelecky zářil Dantez Walton, jenž trefil 5 trojek a vylepšil si své střelecké maximum v NBL na 26 bodů (střelba z pole 8/16, trestné hody 5/7). Dvouciferní byli ještě Tomáš Vyoral (19 bodů + 7 asistencí, z pole 4/17, trestné hody 11/14) s Davidem Pekárkem (16 bodů, z pole 6/12, z toho trojky 3/6, trestné hody 1/1), v nymburském dresu Jerrick Harding stihl všech 23 bodů do 21. minuty (z pole 9/16, trestné hody 2/2).