Upravit stránku
14. 09. 2018

Výtečná prověrka


Své páté přípravné utkání Beksa odehrála na palubovce euroligového Bayernu Mnichov. Zápas, hraný ve vysokém tempu, německý tým ovládl o 35 bodů.

PŘÍPRAVA:

FC Bayern Mnichov vs. BK JIP Pardubice 101:66
(26:12, 28:19, 26:22, 21:12)

Body: King 17, Dedovič 15, Hoobs 14, Radoševič 14... - Benjamin 14, Kohout 10, Williams 10, Jackson 8, Škranc 7, Švrdlík 6, Půlpán 3, McGaughey 3, Nečas 2 (+6 as.), Potoček 2

Jak se dalo předpokládat, Bayern začal hned od úvodního rozskoku ve vysokém tempu.

"My jsme zatím v přípravě měli vždycky problém dobře začít, a teď - navíc po 7hodinové cestě autobusem a při opravdu vysokém tempu zápasu - jsme hned od začátku ztráceli," podotkl pivot Kamil Švrdlík. Domácí rychle vedli 5:0, záhy jsme sice srovnali na 5:5, ale Mnichov po šňůře 11:0 rychle odskočil až na 16:5. V dalším průběhu prvního poločasu se mu dařila jak střelba z dálky, tak útočné kombinace, po nichž se dostával ke snadným zakončením zpod koše.

Bylo pro nás obtížnější čelit Bayernu na obranné polovině hřiště, nebo si vytvářet kvalitní pozice na té útočné? "Na začátku to vypadalo, že budeme mít problém skórovat, ale postupem času se to zlepšovalo. Když jsme byli trpělivější, byli jsme schopni najít v obraně Bayernu skulinu. Co se týče naší obrany, oni okamžitě využili jakoukoliv naši chybu, například při řešení clony. Všichni jejich hráči byli nebezpeční, dobře si půjčovali míč, napichovali obranu... Byli takoví hladoví," všiml si Kamil.

Nejlepší pasáž jsme odehráli ve třetí čtvrtině, kdy jsme hráli agresivněji na obou polovinách hřiště. Ještě v 27. minutě jsme díky šesti bodům v řadě stáhli ztrátu na 17 bodů (66:49), ovšem Bayern v poslední části hry trefil další čtyři trojky (celkem měl bilanci 12/24, my 4/19) a vytáhl rozdíl přes třicetibodovou hranici.

Co pozitivního si lze vzít z tohoto pro Beksu výjimečného duelu? "Určité pasáže, ve kterých se nám dařilo: kdy jsme byli schopni několikrát soupeře ubránit a sami udělat nějakou bodovou šňůru. Konkrétně v obraně, když nás domácí nepřekonali hned prvním pick-and-rollem a museli hrát do plné obrany, měli trošku problém. V útoku je to pak buď o rychlém přechodu, nebo o trpělivém připravení dobré pozice. Když se nám to dařilo, hned to vypadalo líp a všichni jsme cítili, že to jde," doplnil Kamil Švrdlík.

Druhý zápas na dvoudenním německém tripu Beksa odehraje v sobotu ve Weissenfelsu (18 hodin).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti